Aydın'da şüpheli paket paniği!

Efeler'de Turistik Park'ta şüpheli paket ihbarını alan ekipler anında olay yerine giderek inceleme başlattı. Olay yerine giden bomba imha ekipleri, şüpheli pakette kıyafet olduğunu belirledi. 

ASAYİŞ 12.04.2021, 12:05 12.04.2021, 13:09
Aydın'da şüpheli paket paniği!

HABER: DENİZ ZOR
 

Efeler'de bulunan park içerisindeki bir bankta unutulan poşet polisi alarma geçirdi. Parka güvenlik şeridi çekilirken olay yerine gelen bomba imha uzmanları ile kontrollü bir şekilde patlatılan poşetten kıyafet çıktı.
Olay, saat 12:00 sıralarında Aydın’ın merkez ilçesi Efeler’in en işlek yerlerinden olan Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan bir parkta meydana geldi. Bank içerisinde sahipsiz bir poşet gören vatandaşlar, polis ekiplerine şüpheli paket ihbarı yaptı. İhbar üzerinde olay yerine polis ve bomba imha uzmanları çağrıldı. 

Şüpheli paketin bulunduğu park ve çevresi güvenlik amaçlı araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Paket üzerinde çalışma başlatan bomba imha ekipleri, şüpheli paketi fünye yardımıyla patlattı. 
İmha sonrası kontrol edilen paketin içerisinden kadın kıyafetleri çıkınca polis ve vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Olay sonrası kapatılan yol yeniden araç ve yaya trafiğine açıldı.

Kaynak: HABER: AYŞE YILMAZ
Yorumlar (0)