banner25

banner24

Muğla'daki yangında 2 yaşındaki Ecrin bebek öldü

Muğla Seydikemer'deki yangında 2 yaşındaki Ecrin Yakabağı alevler arasında kalarak hayatını kaybetti.

ASAYİŞ 26.12.2020, 15:25 26.12.2020, 18:55
Muğla'daki yangında 2 yaşındaki Ecrin bebek öldü
Muğla’nın Seydikemer ilçesinde çıkan yangında 2 yaşındaki Ecrin Yakabağı alevler arasında kalarak hayatını kaybetti. Minik Ecrin’den geriye geriye kırık dökük bisikleti ve hatıra olsun diye bebek arabasında çekilmiş fotoğrafı kaldı.

Muğla’da, maddi imkansızlıklar nedeniyle iki odalı derme çatma bir ev yapan 42 yaşındaki Soner Yakabağı’nın evinde dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Alevleri son andan fark eden 16 yaşındaki Ümmügülsüm Yakabağı kendini güçlükle dışarıya attı, Ümmügülsüm’ün 2 yaşındaki kardeşi Zarife Ecrin ise evin içinde kaldı. Ümmügülsüm’ün yardım çığlıkları üzerine çevredeki vatandaşlar 112 Çağrı Merkezi’nden yardım isteyerek yangına kendi imkanları ile müdahale etti. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Alevlerin arasında kalan 2 yaşındaki Zarife Ecrin ağır yaralı olarak Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Minik Ecrin burada yapılan müdahalelerin ardından, Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

DOKTORLARIN ÇABALARI ECRİN'İ KURTARMAYA YETMEDİ

Doktorlar Minik Ecrin’i kurtarabilmek için ellerinden geleni yapsa da Ecrin tüm çabalara rağmen hayata gözlerini kapadı. Minik Ecrin’in ölüm haberi ailesini yasa boğdu. Yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelen evin önünde ise küçük çocuğun kırık dökük bisikleti ile hatıra için çekilmiş fotoğrafı kaldı.

Mahalle sakinlerinden Durmuş Ali Olca aileniN çok fakir olduğunu yangın sırasında anne ve babanın çalışmaya gittiğini söyledi. Olca, Soner Yakabağı’nın evi vatandaşların yardımıyla yaptığını belirterek, "Çok üzgünüz, garibanlığın sonu maalesef bu. Büyüklerden ve yardım severlerden yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)