Kuşadası sokaklarında yüksek tehlike!

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde AYDEM’in elektrik kablolarını hiç bir önlem almadan ortada bırakması vatandaşların tepkisini topladı.

AYDIN 14.11.2021, 13:11 14.11.2021, 13:15
Kuşadası sokaklarında yüksek tehlike!

Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde AYDEM’in elektrik kablolarını hiç bir önlem almadan açıkta bırakması mahalle sakinlerinin tepkisini çekti.

“BİZE BİR ŞEY OLURSA BUNUN HESABINI KİM VERECEK? “

Trafoların etrafında açık bir halde bırakılan kabloların büyük bir ihmal olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Çocuklarımızı kapımızın önüne çıkartamıyoruz. Elektrik kabloları sokağın ortasında açık bir şekilde duruyor. Kablolar tehlike saçıyor. Birimize bir şey olursa bunun hesabını kim verecek? AYDEM’i göreve çağırıyoruz. ” dedi.

HİÇ BİR GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Bazı trafoların etrafında ucu açık elektrik kablolarının bulunması vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atıyor. Mahallenin diğer noktalarında ise yer  altından gelen  hatların dışarıya çıkartıldığı ve uyarı levhası veya önlem alınmadığı görülüyor.

“ÇOCUKLARIMIZI DIŞARI ÇIKARAMIYORUZ”

Çocuklarını dışarıya çıkartamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Burada çoluk çocuğumuzu kapımızın önüne çıkartamıyoruz. Kabloların ucu açık. Birisi yanlışlıkla dokunsa olacakları düşünmek bile istemiyoruz. Bunun adı ihmalden başka bir şey değil.”

KAYNAK: Güney Ege Haber Ajansı

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)