banner25

banner24

Kuşadası Belediyesi’nden kruvaziyer mesaisi

Kuşadası Belediyesi, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte kent merkezinde gerçekleştirdiği detaylı temizlik çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda turistik çarşılar gece mesaisi yapan ekiplerce dünyanın en büyük kruvaziyer gemilerinden biri olan ‘CostaVenezia’nın’ limana yanaşması öncesi köşe bucak temizlendi.

BELEDİYELER 13.05.2022, 12:49 13.05.2022, 12:52
Kuşadası Belediyesi’nden kruvaziyer mesaisi

Kruvaziyer turizminin Akdeniz'deki önemli duraklarından Kuşadası’ndaki limana, İtalya bayraklı ‘CostaVenezia’ çoğunluğu ABD’li 908 yolcusuyla sabah saatlerinde yanaştı. 64 metre yüksekliğinde, 323 metre uzunluğunda ve 135 bin 500 groston ağırlığındaki kurvaziyerden inen turistler Kuşadası Belediye Bandosu ve halk oyunları ekibiyle karşılandı. Turistlerin birçoğu Kuşadası’nın yenilenmiş turistik çarşılarında alışveriş yaptı. Daha önce İstanbul Galataport’a da uğrayan CostaVenezia’nın ilerleyen günlerde tekrar Kuşadası’na geleceği belirtildi. Kuşadası Limanı’na CostaCruises firmasına ait bir kruvaziyer gemisi en son 6 yıl önce yanaşmıştı.

TURİSTİK ÇARŞILAR PIRIL PIRIL OLDU

Turizm sezonunun başlamasının ardından Kuşadası Belediyesi de kent genelinde ve merkezinde yaptığı detaylı temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gece mesaisi yaparak CostaVenezia’nın limana yanaşmasından önce Grand ve Orient Bazaar, Barbaros Hayrettin Paşa Bulvarı, Kıbrıs ve Sağlık Caddesi, Balıkçılar Meydanı, Öge, Sevgi ve Bülent Çağatay sokakları köpüklü suyla yıkadı. Yapılan detaylı temizlik çalışması çarşı esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)