AGİKAD ile GESİFED’ten alkışlanacak orman projesi

AGİKAD ile GESİFED yaşanan sel ve orman yangınlarının ardından daha yeşil bir doğa için orman oluşturma çalışmalarına başladı.

ÇEVRE 30.07.2021, 18:15 30.07.2021, 18:24
AGİKAD ile GESİFED’ten alkışlanacak orman projesi

Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD), Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) ile alkışlanacak bir projeye imza atarak yeşil bir memleket için kolları sıvadı. Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ile görüşmelerini hızlandıran AGİKAD ile GESİFED kısa süre içerisinde orman oluşturacak. AGİKAD tarafından yapılan yazılı açıklamada son zamanlarda yaşanan sel ve yangın felaketleri ile yaşanan doğa kayıplarına dikkat çekildi.

“EL BİRLİĞİ İLE BAŞARMALIYIZ”
Yaşanan kayıpların önüne geçmek için daha çok orman oluşturulması gerektiği ve el birliği ile çalışılması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Geçen hafta yaşadığımız sel felaketinden sonra ülkemizin farklı yerlerinden gelen orman yangını haberleri hepimizi derinden sarsmış, can kayıplarının olması acımızı daha da artırmıştır. Doğanın düzeninin bozulması, insan hatası ya da sabotaj, sebebi ne olursa olsun öncelikli olarak ormanları korumayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunu devlet, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, vatandaş olarak yediden yetmişe hepimiz el birliğiyle mutlaka başarmalıyız. Bir orman yangınının söndürülmesinin teknik açıdan zorluklarını farkındayız fakat tüm eksiklikleri ivedilikle gidermeliyiz. Aydın Girişimci Kadınlar Derneği olarak bu konuda ne yapabileceğimizi görüştük ve bağlı bulunduğumuz federasyon olan GESİFED çatısı altında birlikte daha güçlü olduğumuzun bilinciyle ve federasyonumuza bağlı 11 derneğin birlikte hareket etmesi suretiyle “DOÇEV" ile orman oluşturma çalışmalarına başladık. Yangınların bir an önce kontrol altına alınması ile can kayıpların son bulmasını temenni ediyoruz.” denildi.

Kaynak: HABER: AYŞE YILMAZ
Yorumlar (0)