banner25

banner24

YÖK Sanal Fuar 2022 sona erdi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tercih yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtıldığı Adnan Menderes Üniversitesi'nin de paydaşı olduğu “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022”, 1-3 Ağustos 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

EĞİTİM 06.08.2022, 12:13
YÖK Sanal Fuar 2022 sona erdi

İlki 2020 yılında düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşen fuarda, tercih yapacak öğrencilere rehberlik hizmetinin yanında Adnan Menderes Üniversitesi ve bölümleri hakkında da bilgi verildi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, fuarın çok verimli geçtiğini belirterek; “180 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen fuarda 3 gün boyunca öğrencilerimizin tercih döneminde akıllarındaki sorulara cevap verdik, onların doğru yönlendirilmesi için operatörlerimiz özveriyle çalıştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından geniş katılımla gerçekleşen fuar ile önemli bir hizmeti gerçekleştirdi.  Bizler de üzerimize düşen görev ve sorumlulukla her zaman gençlerimizin yanında ve destekçileriyiz. Bu sene oldukça verimli geçen fuar dönemi umuyorum ki öğrencilerimiz için de hayırlara vesile olur.” dedi.

Üniversitenin hoşgörü temelli ve çağdaş bir anlayışla eğitime yeni bir dinamizm kattığını vurgulayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, tercih yapacak gençleri Üniversitemize davet etti.

Öğrencilerin tercih edeceği üniversiteyi ve programları dijital ortamda yakından tanıtmayı hedefleyen fuar, 3 gün boyunca öğrencilere rehberlik ederek kampüs alanı, şehir ve üniversitenin öğrencilere sağladığı olanaklar ile ilgili bilgi verdi. Fuarda yaklaşık 20 bin öğrenci sanal alanda standı ziyaret ederek Üniversiteyei inceledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)