banner25

banner24

Milletvekili Yavuz, “İstiklal Marşımız 100 Yaşında”

GÜNCEL 12.03.2021, 13:11
Milletvekili Yavuz, “İstiklal Marşımız 100 Yaşında”

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününde mesaj yayınladı.

Yavuz, yayınladığı mesajda “En zor anda milletimize “Korkma!” diye seslenip bu Aziz Millete kim olduğunu yeniden hatırlatan Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımız 100 Yaşında” dedi.

Milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve bağımsızlık karakterinin en zorlu mücadelesini verdiği Kurtuluş Savaşının kazanıldığı şartların tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün yıl dönümünü idrak etmenin haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz diyen Milletvekili Yavuz, “Tarihten silinmek istenen bir milletin, hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı, bir milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir” diye konuştu.

“MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR”

Mehmet Akif Ersoy, ölümsüz eserleri, fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ve mütevazi hayatıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur diyen AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, “Aziz milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir. Vatansever kimliğiyle Anadolu işgalinin en zorlu dönemlerinde, milli mücadeleye büyük destek veren Mehmet Akif Ersoy, ölümsüz eserleri, fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ve mütevazi hayatıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 100. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)