banner25

banner24

Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler oldu

AK Partili Yılmaz Tunç’un istifası ile boşalan TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı’na, AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler seçildi. Cahit Özkan’ın istifası ile boşalan AK Parti Grup Başkanvekilliğine yarın Yılmaz Tunç’un getirilmesi bekleniyor.

GÜNDEM 24.05.2022, 17:40 24.05.2022, 17:44
Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler oldu

Cahit Özkan iki hafta önce AK Parti politikasından farklı bir çıkış yaparak, “Birleşik Arap Emirlikleri teslim oldu” açıklamasını yapmış, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de kendisini yalanlamıştı. Özkan da geçen hafta yapılan AK Parti MYK toplantısında “görevden affını istirham ettiğini” duyurmuştu.

Cahit Özkan’dan boşalan AK Parti Grup Başkanvekilliği’ne, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un getirileceği duyurulmuştu. Bunun üzerine Tunç, iki görevi birden yürütme imkanı olmadığı için TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı’ndan istifa etmişti. Tunç'un yarın toplanacak AK Parti Grubu'nda Grup Başkanvekilliğine getirilmesi bekleniyor.

TBMM Adalet Komisyonu, bugün başkanlık seçimi için Başkanvekili, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can başkanlığında toplandı. Başkanlık adaylığı için AK Parti ve MHP ortak önerge sundu ve seçim sonucunda tek aday olan AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, oy çokluğu ile Adalet Komisyonu Başkanı seçildi. Seçimde, 17 kabul, 5 boş oy kullanıldı. Seçimlere 16 AK Parti ve MHP'li üyelerin yanı sıra 4 CHP'li, 1 HDP'li, 1 İYİ Partili üye katıldı.

Güler, "Yeni vazifeler her zaman bizi bekliyor. Bir geleneği devam ettireceğiz. Bu çalışma disiplinini devam ettireceğiz" dedi.

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)