banner25

banner24

Berber, kuaför ve güzellik salonlarıyla ilgili yeni karar! Artık kapalı olacak

Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde faaliyet gösteren; berber, kuaför ve güzellik salonlarının 01.01.2023 tarihinden itibaren Pazar günleri kapalı olacak" denildi.

GÜNDEM 28.12.2022, 14:10
Berber, kuaför ve güzellik salonlarıyla ilgili yeni karar! Artık kapalı olacak

Aydın'da berber, kuaför ve güzellik salonlarıyla ilgili yeni bir karar alındı. Buna göre bu işletmeler 1 Ocak'tan itibaren pazar günleri kapalı olacak.

Konuyla ilgili Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün talimatı doğrultusunda Valiliğimizce yapılan değerlendirmeler sonucunda; Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin “Çalışma gün ve saatleri” başlıklı 13’üncü maddesinin ikinci fıkrası hükmü gereğince İlimizde faaliyet gösteren; berber, kuaför ve güzellik salonlarınınc01.01.2023 tarihinden itibaren Pazar günleri kapalı olmalarına, 
Düğün, sünnet, nişan vb. özel günler için Pazar günü randevusu olan meslek mensuplarının davetiye ile birlikte ilgili odadan çalışma izni almak suretiyle oda tarafından belirlenecek saat aralığı ile milli ve dini bayramlar öncesindeki Pazar günü açık olmalarınaValiliğimizce karar verilmiştir."
 

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)