FATSALI FINDIK ÜRETİCİSİNDEN “FINDIK FİYATI” TEPKİSİ: “NE ÖLDÜRÜR NE GÜLDÜRÜR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ordu Fatsa’da; fındık üreticilerinin sorunlarını dinledi. Bir fındık üreticisi, belirlenen fındık alım fiyatı için, “Geçindirir mi sizi? Ne öldürür ne güldürür yani. 35 verilse kurtarırdı, yüzümüz gülerdi. Satacağımız fiyat 24,25 lira” dedi.

GÜNDEM 27.08.2021, 16:50
FATSALI FINDIK ÜRETİCİSİNDEN “FINDIK FİYATI” TEPKİSİ: “NE ÖLDÜRÜR NE GÜLDÜRÜR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ordu Fatsa’da; fındık üreticilerinin sorunlarını dinledi. Bir fındık üreticisi, belirlenen fındık alım fiyatı için, “Geçindirir mi sizi? Ne öldürür ne güldürür yani. 35 verilse kurtarırdı, yüzümüz gülerdi. Satacağımız fiyat 24-25 lira” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fatsa Melikli’de fındık üreticileriyle sohbet etti, ardından fındık ocaklarına girip fındık topladı. Akşener'in sohbet ettiği fındık üreticileri Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 2021 yılı fındık alım fiyatlarını kilogram başına 26,5 ila 27 lira olarak belirlemesine tepki gösterdi.

İşçi çalıştıramadıklarını, tarlasındaki fındığı eşi ile beraber topladığını söyleyen 66 yaşındaki fındık üreticisi, Akşener’e şunları anlattı:

“Fiyatımız doğru dürüst gelmedi. Çok zahmetli fındık yani. Sabah başlıyoruz akşama kadar. Biz bunu satsak 25'ten ancak satarız. Şu anda pazara indirmiş falan değiliz. İki lira bir para vereceğiz, diyorlar ama ne zaman verecekler. Buna verilseydi, hiç olmazsa 29 lira olurdu, biz de 27-28'e satardık.”

Bir başka fındık üreticisi ise Akşener'in "Geçindirir mi?" sorusuna "Geçindirir mi sizi? Ne öldürür ne güldürür yani. 35 verilse kurtarırdı, yüzümüz gülerdi. Satacağımız fiyat 24-25 lira" karşılığını verdi.

Yorumlar (0)