banner25

banner24

GÖZLÜK ÇALDIĞI ÖNE SÜRÜLEN POLİS MEMURU İNTİHAR ETTİ

İzmir Çeşme'de bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünü çaldığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek (46) intihar etti.

GÜNDEM 29.03.2021, 11:21
GÖZLÜK ÇALDIĞI ÖNE SÜRÜLEN POLİS MEMURU İNTİHAR ETTİ

İzmir Çeşme'de bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünü çaldığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek (46) intihar etti.

Çeşme'nin Alaçatı Mahallesi'ndeki polis merkezinde görevli komiser yardımcısı H.Ö.Y.'nün güneş gözlüğünün kaybolması üzerine araştırma başlatıldı. Polis merkezindeki güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından soruşturma izni verildi. Savcılık, şeffaf bir şekilde yürütülmesi için soruşturmayı polisin değil de jandarmanın yürütmesini istedi. Jandarma ekipleri, polis merkezindeki memurların ifadesini aldı. Şüphelilerden 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek'in evinde de arama yapıldı. Arama sonrası Zeybek, dün gece geç saatlerde yalnız yaşadığı evinde intihar etti. Cenaze, savcının incelemesinden ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Zeybek'in intiharının ardından konuya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi. Asayiş bürosunda çalışan İsmail Zeybek'in kimse yokken komiser yardımcısı H.Ö.Y.'nin odasına girdiğinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdığı belirtildi. Bu görüntülerin soruşturmayı yürüten jandarma ekiplerine ve sonrasında savcılığa da teslim edildiği bildirildi.

BAKAN SOYLU'YA "BİR KERE DE ÇIK 'ÖZÜR DİLERİM' DE" ÇAĞRISI

Diğer yandan, intiharın ardından bir açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Bir kere de çık, gerçekten gözlerin dola dola ‘ben bana emanet edilen polisi, jandarmayı koruyamadım özür dilerim’ de. Ve hatta ‘dağda teröristle mücadele ederken vatan uğruna şehit olan değil, şehrin ortasında devletin binasında amir tahakkümüne dayanamayıp canına kıyan bu vatan evlatlarını hayattan koparanlardan hesap soramadım, soramıyorum’ de ve istifa et” diye seslendi.

GEÇEN YIL DA BİR İNTİHAR YAŞANMIŞTI

Çeşme'de benzer bir intihar olayı da geçen yıl yaşanmıştı. Dilenci operasyonunda ele geçirilen parayı cebine koyduğu iddiasıyla açığa alınan ve 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verilen Muhammed Emin Kaya, intihar etmişti. Daha sonra, baba Ahmet Kaya oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu emniyet müdürü G.A. ile komiser yardımcısı İ.B. hakkında 'hakaret', 'görevi ihmal', 'ölüye hakaret' ve 'intihara yönlendirme' suçlarından Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Başsavcılık da iddialar üzerine emniyet müdürü ve komiser yardımcısı hakkında 'başkasını intihara yönlendirme' suçundan soruşturma başlatmıştı.

Yorumlar (0)