banner25

banner24

KARABAĞLAR GENÇLİK MERKEZİ'NE ATATÜRK ADI VERİLDİ

Karabağlar Belediye Meclisi'nin nisan ayı ilk oturumunda, Uzundere’de yapımına başlanan Gençlik Merkezi’ne “Atatürk” adının verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

GÜNDEM 02.04.2021, 22:26
KARABAĞLAR GENÇLİK MERKEZİ'NE ATATÜRK ADI VERİLDİ

Karabağlar Belediye Meclisi'nin nisan ayı ilk oturumunda, Uzundere’de yapımına başlanan Gençlik Merkezi’ne “Atatürk” adının verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun yönettiği toplantı, ana hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirildi. Mecliste, Uzundere'de yapımı devam eden Gençlik Merkezi’ne “Atatürk” adının verilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edilirken Başkan Selvitopu projelerle ilgili bilgi verdi.

Mobilyacılar Çıraklık Eğitim Merkezi, Nasrettin Hoca Çocuk Bilim Kültür Merkezi ile Tahsin Yazıcı Semt ve Kültür Merkezi projelerinin yapımının sürdüğünü belirten Selvitopu şunları söyledi:

"İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte yapacağımız Karabağlar Uzundere Gençlik Merkezi'nin ihale süreci de tamamlandı ve kazanan firmayla sözleşme imzalandı. Firma alanda çalışmalara başladı. Yaklaşık 30 ay sonra açılışını yapmayı hedefliğimiz merkezimiz, Karabağlar'ın çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımız buradan yararlanacak. Karabağlar’da genç sporcuların yetişmesi; onların ulusal ve uluslararası alanlarda başarıya ulaşmaları için önemli bir işlev görecek. Karabağlar için böylesine önemli ve büyük bir yatırımın, şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Uzundere Mahallesi Meydanı ve çevresinin düzenlenmesi için 13 Nisan'da yapım ihalesine çıkılacağını belirten Başkan Selvitopu, yarışmayla belirlenen Uzundere Cemevi Projesi için de Milli Emlak Genel Müdürlüğü'yle görüştüklerini bildirdi. Başkan Selvitopu, 42 dönümlük alan üzerinde yapılacak Karabağlar Kent Meydanı'yla ilgili de yargı sürecinin tamamlanmasını beklediklerini vurguladı. Karabağlar Belediyesi'nin kazıyıcısından serme makinesine kadar asfaltlamayla ilgili gerekli her türlü ekipmanı milyonlarca liralık yatırımla ilçeye kazandırdığını ifade eden Başkan Selvitopu, “Şantiyemizi tüm Karabağlar'ı asfaltlayacak potansiyele getirdik” dedi.

KİBAR MAHALLESİ'NE HİZMET KOMPLEKSİ

Kibar Mahallesi Belediye Hizmet Kompleksi'nin yakında açılacağını da hatırlatan Başkan Selvitopu, “Büyük bir hizmet binası oldu. Hem binanın güvenliğinin sağlanması hem de zabıtalarımızın sevk ve idaresi açısından, Zabıta Müdürlüğümüz burada hizmet verecek. Ayrıca siyasi partiler, sivil toplum örgütleri kongrelerini, toplantılarını bu binamızdaki büyük toplantı salonunda rahatlıkla yapabilecekler” diye konuştu.

SEÇİMLER YAPILDI

Meclis toplantısında, divan katipleri, başkanvekilleri, encümen ve ihtisas komisyonları üyeleri de seçimle belirlendi. Murat Baran Uygun, Selami İyier ve Derya Pala divan katipliğine getirilirken, Meclis 1. Başkanvekili olarak Mehmet Aydoğan, 2. Başkanvekili olarak da İbrahim Ulubaş seçildi. Encümen üyeleri Baki Durmuş, Servinaz Ömür ve Nedim Topaloğlu oldu.

Yorumlar (0)