banner25

banner24

DEAŞ'ın üst düzey yöneticilerinden A.S.İ.M hakimliğe sevk edildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT’in ortak çalışması sonucu 28 Nisan’da yakalanan, DEAŞ’ın lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin “sağ kolu” ve sözde “askeri kanat sorumlusu” A.S.İ.M tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Gündem 02.05.2021, 00:00 02.05.2021, 19:14
DEAŞ'ın üst düzey yöneticilerinden A.S.İ.M  hakimliğe sevk edildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT’in ortak çalışması sonucunda 28 Nisan’da yakalanan ve DEAŞ’ın lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin “sağ kolu” ve sözde “askeri kanat sorumlusu” A.S.İ.M. tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT’in ortak çalışması sonucu 28 Nisan’da yakalanan, DEAŞ’ın lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin “sağ kolu” ve sözde “askeri kanat sorumlusu” A.S.İ.M bugün İstanbul Adalet Sarayına sevk edilmişti. Şüpheli savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Hakimliğe sevk edildi.

DEAŞ’ın sözde lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin “sağ kolu” ve sözde “askeri kanat sorumlusu”, Afgan uyruklu A.S.İ.M, 28 Nisan akşamı saklandığı evden çıkar çıkmaz yapılan operasyonla İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT görevlilerince yakalanarak gözaltına alınmıştı.

A.S.İ.M.’in örgütün silahlı eylemlerinin çoğunda imzasının bulunduğu, Suriye ve Irak gibi çatışmalı bölgelerde 2014 yılından beri pek çok eylemin planlayıcısı olduğu belirtildi.

GÜNDEM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)