Geçtiğimiz hafta Aydın haberleri.com editörü Osman Yozgatlı ve Ovaeymir de ses getiren bir sokak röportajı gerçekleştirdi hakkını yememek lazım
Mikrofonu gören mahalle sakinleri yelkenleri indirirken, kimi röportajlar da kesildiği, röportaj traşlanmış kısmen bir gazetecinin ses getirecek bölümleri paylaşıldı. 
Konumuz ayrı tabii biz mahallemize hizmet istemesini bilmiyoruz. Mahallenin sorunlarını bir sihirli değnek tarafından kendiliğinden çözülüp '' Armut Piş Ağzıma Düş'' misali çözülmesini bekliyoruz. 

Her mahallenin her siyasi partiden bir mahalle temsilcisi var. Mahalle temsilcisine mahallenin sorunlarını kaç sefer ilettik? Bu temsilciler  sorunları ne kadar bir üst mercilere iletti? 
Her mahallenin bir muhtarı var bu mahallenin muhtarına mahallenin sorunların ne kadarını ilettik? Kaç sefer Sn. Muhtarım şu kurumlara bir vatandaş olarak sizinle birlikte gidelim de sorunun çözülmesini hızlandıralım? Dedik.

Bu sorunların ne kadar takipçisi olabildik ? Duyarlı bir vatandaş olarak bunu ne kadar yapabildik? 
Sorunun çözümlemesi için sorunun kaynak analizini yapabildik mi? 
Evet Osman Yozgatlı, Ovaeymir, Yeniköy ve Kadıköy başta olmak üzere her 4 mahallemizin sorunları vardır. 
Alt yapı üst yapı başta olmak üzere bu inkar edilemez. Bunu Kürtçülük veya Türkçülük üzerinden ayrıştıracaksanız ayıp etmiş olursunuz. 
AYDEM, ENERYA ve TÜRK TELEKOM enerji nakil hatlarını yer altına almadıktan sonra yapılacak tüm çalışmalar çöpe atılmış olur bu da hepimizin yani Dört Mahalle sakinlerinin cebinden çıkan paranın çöpe atılması olduğu bilinmelidir. 

AYDEM, ENERYA ve TÜRK TELEKOM İleti hatlarını yer altına alması gerekir bu Büyükşehir ya da Efeler Belediyesi'nin eksikliği değildir. 
Osman Yozgatlı Çevre Bulvarı başta olmak üzere, röportajın yapıldığı kahvehanenin hemen bir alt sokağından Ovaeymir mahallesi sınırları olan AYMEK Sitesine kadar geçtiğimiz yıl ASKI ve FEN İŞLERİ muazzam bir çalışma yaptı. AYDEM, ENERYA ve TÜRK TELEKOM bu çalışmaları hiç etti, yapılan çalışmanım akabinde başlattığı kısmi çalışmalar sayesinde yer yer köstebek yuvasına döndürdü harcanılan emek ve masraflar çöpe gitti. 

Büyükşehir Belediyesi mahalleden personel almıyormuş? 
Belediyede çalışmanın bir cazibeliği kalmamış, malum ülkenin ekonomik durumu ortada, mevcut belediye personel maaşı ''13 000 ila 15 000 ₺ TL arası maaşı beğenmiyorlar maalesef son 3 aydır bu 4 mahallerden işe girmek isteyip güvenlik soruşturması bittikten sonra vazgeçen düzinelerce mahalle sakini tanırım. Röportaj veren bir arkadaşımız da bu düzinenin içerisinde tabi.
Uzun yıllardır yakinen takip ettiğim ve iki yıldır mahallesinde ikamet ettiğim çok değer verdiğim Osman Yozgatlı mahalle muhtarım Sn Halis Hekimoğlu iş adamlarına seslenişi gerçekten en beğendiğim bölüm, Ovaeymir, Yeniköy, Kadıköy ve Osman Yozgatlı da doğup büyümüş ve bu dört mahallemizin suyu, ekmeği ve havası ile büyümüş iş adamları yatırımlarını mahallelerinden kaçırmayıp yatırımlarını bu dört mahalleye yapsa, JANTSA'ya muhtaç kalmazdık, sıkıntı da kalmazdı diye düşünüyorum... 

Eleştirirken biraz akıl ve insafa dayalı bir eleştiri yapalım lütfen.