Çiğli'de esnaf için dayanışma zirvesi

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, pandemi şartlarından dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç ve Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı ile bir araya geldi.   

İZMİR 26.01.2021, 14:59 26.01.2021, 15:23
Çiğli'de esnaf için dayanışma zirvesi

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, pandemi şartlarından dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç ve Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı ile bir araya geldi.   

Çiğli’de, merkezi yönetimin salgına karşı aldığı tedbirler dolayısıyla işleri durma noktasına gelen esnafa yönelik dayanışma adımları atılmaya devam ediliyor. Sürecin başından itibaren oda temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişare içerisinde olan Başkan Utku Gümrükçü, aşılamanın başladığı bugünlerde esnafın talep ve ihtiyaçlarını değerlendirmek adına yeni bir görüşme trafiğine başladı.  

İZMİR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: "ESNAFIMIZI KADERİNE TERK ETMEYECEĞİZ"

Kentlerin gelişimi için esnafının güçlü olması gerektiğinin altını çizen Başkan Gümrükçü, “Hedeflediğimiz kalkınma hareketinde esnafımızın da büyük rolü olacak. Pandemi süreci ülke genelinde olduğu gibi Çiğlimizde de birçok esnafımızı olumsuz etkiledi. Tüm esnaf odalarıyla istişare içerisindeyiz. Neler yapılabileceğini düzenli olarak masaya yatırıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’müz aracılığıyla daha önce kantin ve servis şoförü esnafımıza gıda kolisi desteğinde bulunduk. Son olarak tekrar bir takım görüşmeler gerçekleştirdik. Esnafımıza sahip çıkarak bu süreci kenetlenmiş bir şekilde geride bırakacağız” dedi.   

"HAYDİ ÇİĞLİ ESNAFINA SAHİP ÇIK"

Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak, Pandemi sürecinin başından itibaren esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Salgından korunmaları amacıyla hijyen paketi dağıttık. Kantin ve okul servis şoförü çalışanlarına gıda kolisi desteğinde bulunduk. Son olarak da zor durumda olan kahvehane esnafımıza 1000 TL nakdi destekte bulunacağız. Bu noktada Çiğlili vatandaşlarımıza da önemli bir görev düşüyor. Yıllardır acı ve tatlı her türlü duyguyu beraber yaşadıkları esnaf komşularına destek olsunlar. Alışverişlerini süpermarketler yerine mahalle esnafından yapsınlar. Kriz dönemlerinde gösterdikleri dayanışma ile gurur duyduğum Çiğlili hemşehrilerimi bu zorlu süreçte de sorumluluk almaya bekliyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

ALTIKULAÇ: "BİN TL DESTEK SAĞLANACAK"

Çiğli Belediyesi’nin salgın sürecinin başından itibaren kendileriyle dayanışma içerisinde olduğunu ifade eden Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, “Esnaflarımızın mevcut sorunlarını değerlendirmek için Başkanımız Sayın Utku Gümrükçü ile bir araya geldik. Mağduriyet yaşayan esnafımız için neler yapabileceğimizi masaya yatırdık. Çiğli Belediyesi tarafından, uzun süredir kapalı olan kahvehane, kıraathane, internet kafe ve Play Station salonu işleten esnafımıza 1000’er TL nakdi destekte bulunulacak. Utku Başkanıma gösterdiği dayanışmadan ötürü şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.  

İSMAİL HAKKI KIRDI: "ESNAFIMIZA NEFES ALDIRACAK"

Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı ise “Pandemi şartlarından en çok etkilenen esnafın başında kahvehane, çay ocakları, internet ve oyun salonları geliyor. Kahvehaneciler Esnaf Odası olarak, taleplerimizi Çiğli Belediye Başkanımız Sayın Utku Gümrükçü’ye ilettik. Sağ olsun Başkanımız da bütçelerinin elverdiği doğrultuda maddi destek sağlayacaklarını belirtti. Utku Başkanımıza, zor zamanlar geçiren esnaflarımıza sağladığı tüm desteklerden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)