Kılıçdaroğlu TÜİK'e alınmadı

Twitter'dan açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu'ndan (TÜİK) randevu istediğini ancak alamadığını belirterek ''Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun'' dedi.

POLİTİKA 03.12.2021, 10:51 03.12.2021, 11:56
Kılıçdaroğlu TÜİK'e alınmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) ilişkin bir paylaşımda bulundu.

''RANDEVU İSTEDİM VERMEDİLER, 11.00'DE GELİYORUM''
 Kılıçdaroğlu, "TÜİK’ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" ifadesine yer verdi.

TÜİK'E GİTTİ İÇERİ ALINMADI
Kılıçdaroğlu bu açıklamasının ardından TÜİK'e gitti ancak içeri alınmadı. TÜİK önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

''TÜİK, Cumhuriyetin önemli kurumlarından birisidir. Bu kurumun rakamları 84 milyon vatandaşımızı ilgilendirmektedir. Dün TÜİK Başkanlığı'ndan randevu istedik. TÜİK Başkanı randevu vermedi. Buraya tutarlı bilgiler almak için geldik. Merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz diyor kendi internet sitelerinde.

''AÇIKLANAN ENFLASYON RAKAMLARI GÜVEN VERMİYOR''
Geldik bilgi almak istedik. Yıllık enflasyon 21,31. Bu rakamlar güven vermiyor. Enflasyon gerçekten bunların iddia ettiği gibi mi? TÜİK rakamları küçültüyorsa memura işçiye emekliye daha az vereceğim anlamına geliyor. Memurun işçinin emeklinin hakkını savunmak için buraya geldim. Bu verileri kimlerden aldınız diye soracaktık. TÜİK bir saray kurumu haline dönüşmüştür.'' (NTV)

POLİTİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)