MHP'li Alıcık: Kadına şiddet karanlık yarınların bugünüdür

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

POLİTİKA 25.11.2021, 10:37
MHP'li Alıcık: Kadına şiddet karanlık yarınların bugünüdür

Başkan Alıcık, kadınlara yönelik fiziksel yada psiklojik şiddetin her türlüsünün insanlık suçu olduğunu dile getirdi.

Alıcık açıklamasında şunları söyledi:

"Edep temelli Türk medeniyetinin , Türk kültürümüzün ve inancımızın en önemli değeri olan kadınlarımızın sosyal hayattaki güçlü duruşuna büyük önem vermekteyiz. Bu şuurla ’Türk kadınını hak ettiği yerde tutmak ve daha etkin yere taşımak’ konusunda taviz vermedik, vermeyeceğiz. 

MHP olarak, mutlu kadının huzurlu Türkiye’nin teminatı olacağına inanıyoruz.  Maddenin karanlığı içinde ruhun aydınlığı, umutsuzluğun karanlığı içinde huzurun aydınlığı, ihtirasların karanlığı içinde faziletin aydınlığı, cehaletin karanlığı içinde şefkatin aydınlığı, kavganın karanlığı içinde sevgi ve bağlılığın aydınlığı olan kadınlarımıza karşı fiziksel ya da psikolojik şiddetin her türlüsü insanlık suçudur. 

Kadına şiddet karanlık yarınların bugünüdür. 

Türklerde kadın Han’dır, Han’ımdır, hanımdır.

Kadın ve şiddet kelimelerinin yan yana gelmediği gün medeniyet kelimesi anlamını tamamlayacağı inancımla;  milli bekamızın beşiğini sallayan tüm  kadınlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)