Haklı isyan Aydın'da... Sağlıkçılar iş bırakacak!

Salgın döneminin kahramanları olan sağlık çalışanları, ücret artışlarında sağlık çalışanlarının yok sayıldığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi yapacak. KESK'e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası (SES), Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen ile Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen üyeleri yarın (3 Aralık Cuma) ülke genelinde iş yavaşlatma eylemi başlatacak. 6 Aralık'ta ise iş bırakma eylemi yapılacak. İş yavaşlatma ve iş bırakma eylemleri Aydın'da da düzenlenecek.

SAĞLIK 02.12.2021, 20:04 03.12.2021, 09:17
Haklı isyan Aydın'da... Sağlıkçılar iş bırakacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hekimlerin maaşlarına zam yapılacağı yönündeki açıklamalarının ardından sağlık çalışanları, ücret artışında kendilerinin yok sayıldığını öne sürerek eyleme geçme karar aldı.

Sağlık çalışanlarının örgütlü olduğu SES, Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen üyeleri ülke genelinde yapacakları eylemlerde ücretlerinin iyileştirilmesi konusunu gündeme taşıyacaklar.

Alınan karara göre yarın (3 Aralık Cuma) 11.00 ile 13.30 arasında sağlık çalışanları iş yavaşlatacak. 6 Aralık güne ise tüm sağlık çalışanları iş bırakacak. 

İş yavaşlatma ve iş bırakma eylemleri Aydın'da düzenlenecek.

Sağlıkçıların talepleri ise şöyle:

-Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin emekliliğe yansıyacak temel ücretleri yoksulluk sınırı üzerine çıkarılsın.

-Sözü verilen ek gösterge 3600'den başlayarak kademeli olarak 7200'e kadar tüm sağlık emekçilerine uygulansın.

-Sağlık Bakanı'nın açıklamasında yer alan hekimlere yönelik maaş artışı ayrım gözetilmeksizin tüm sağlık emekçileri için uygulansın

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)