Akp İslam'ı günümüzün şartlarına göre güncellenmesi gerektiği yönünde beyanatlar düşmüştü yerel ve ulusal basın ajans manşetlerine, önce bir anlam yüklememiştik bu cümlelere, zaman geçtikçe taşlar yerine oturmaya başlamıştı tabi istem dışı mı? Bilerek mi? O yönü ile bir çözümleme yapamadık.
"Peygamberden sonra bir daha peygamber gelseydi bu Recep Tayyip Erdoğan olurdu." "Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden nikah defterini vermek istemiyorum"
"Hoşgeldin Allah'ın elçisi"
Ve, benzeri cümleleri daha sık duymaya başlamıştık. İslam'da olmayan nesne ve cümlelerin kutsiyet atfedilmeye başlandı bir ağızdan komut verilmişçesine...

Şimdi de başımıza bir "Seccade" meselesi çıktı, bizleri burada ilgilendiren şey şu. İslamiyetin kutsal saymadığı bir nesneye sırf siyasi rakibi yıpratmak için kutsiyet atfedilmesi ve dinin bu konuda ayaklar altına alınmasıdır. Ehli sünnet vel cemaat alimlerine bir sorun, İslam'ın kutsiyet atfetmediği bir şeye kutsiyet atfedilir mi? Mesela Seccade kutsal mı? Diye bir sorun.

CHP genel başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir seccade üzerinde ayakkabılarıyla çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada yayımlandı. Binlerce Trol ve Troliçe bot hesapları yetmezmiş gibi, basın camiası tarafından havuz medyası mensubu kimi yazarları yazılan köşe yazı ve haberler paylaşılarak viral hale getirildi ve Kılıçdaroğlu aleyhine manipülatif bir kampanyaya dönüştürüldü. 


Kemal Kılıçdaroğlu Trol ve Troliçe botlarla köpürtülen bu sahte kampanyaya karşı, hiç gereği yokken açıklama yapmak zorunda kalmıştı.
 
İslam ve Peygamber tarihinden bir örnek ile örnekleştireyim.

İslam peygamberi ve Mekkeli müşrikleri arasında ilk resmi antlaşma olan Hudeybiye civarında bir ağacın altında Hudeybiye antlaşması diğer bir adı ile Rıdvan Biyatı'nın gerçekleştiği zaman Efendimiz (SAV) bir ağacın altında kendisine yaptığı antlaşmaya bağlı kalınması için bir yemin bir biyat aldı eshabından, buna da Rıdvan Biyatı deniliyor.
Akabindeki yıllar ve seneler sonra önemli ve tarihi bir vakanın gerçekleştirildiği yere ne oldu biliyormusunuz? Bu ağacın kutsiyet kazandırıldığını kimi müslümanların o ağacı bir ibadethane ve mabede çevirdiğini duyan dönemin halifesi Hz Ömer (RA) hemen o ağacın kesilmesi emrini verir. Tek gerekçesi de islam'da kutsal olmayan bir nesneye kutsiyet atfedilemesi.

 
Seccade nedir? Namaz kılmak için kullanılan temiz bir bezdir başka hiç bir kutsiyeti yoktur. Ayakkabın temiz ise ayakkabı ile Namaz dahi kılabilirsin. Eshab ı kiramdan Enes Bin Malik, Peygamber efendimiz (SAV) e uzun yıllar hizmet etmiş yakın bir arkadaşı olarak kendisine peygamberin namaz kıldığı sıradaki hal ve hareket giyim ve kuşamı sorulduğunda ayakkabı ile namaz kılarmıydı Peygamber efendimiz? Sorusuna, evet cevabını veriyor. Buhari ve Müslimin rivayetlerinde buna rastlayabilirsiniz.
Siyasi rakipleriniz ile başka bir şey üzerinden saldırın, bir bez parçasına kutsiyet atfederek değil.

 
"Bakara'ya Makaraya diyen Egemen Bağış,. İbrahim Melik Gökçek'in Trans Okşan Öztok, Kuran kurslarında küçük çocuklara yapılan cinsel istismarlarına gözyuman Samimiyetsiz Dindarlar"Miting meydanlarında, Meclis grup toplantılarında, Parti toplantılarında, Cami avlularında ağızlarından hiç düşürmezler, hep aynı şeyleri söylerler;

Allah
Peygamber,
Din
İman!
Sonrası?
Yan yana geldi mi iki şarapçı ayyaş, Kuran ile alay etmeye dalga geçmeye kalkışırlar!
Her cuma bir ayet sallıyorum, Googleye, atıyorum, Kuranda bilmem ne diye, hepsi çıkıyor, oradan beğen bi tane, salla gitsin diyor. Sabah 5'te çaktım bi tane. "Bakara makara" diyor.
İslam alimlerin ictihadına bakıldığında peygamberin Yeryüzü bize mescit kılındı ilkesi ile örtüşmüyor Seccadenin kutsallığı şöyle dursun, peygamberin yaşadığı yüzyılda "Seccade" kavramı yok. Bir kez bile kullanılmamış. Her fırsatta dini ve dini motiflerini kullanan malum kitle bu sefer "Seccade" mevzusunda çuvalladı. Kur'an ayetlerine "Bakara Makara" diyen kendi içlerindeki sapkınlara ses çıkarmamaları da samimiyetsizliklerini göstermiyor mu?