7.7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… KAHRAMANMARAŞLI YURTTAŞ: "99 DEPREMİNİ ELEŞTİREN ADAM NEREDE? MARAŞ’I SİLDİLER Mİ?" 7.7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… KAHRAMANMARAŞLI YURTTAŞ: "99 DEPREMİNİ ELEŞTİREN ADAM NEREDE? MARAŞ’I SİLDİLER Mİ?"

Çepni Dernekleri Federasyonu ve Erdebil Horasan Alevi Ocakları Bilim Kültür Araştırma Eğitim Vakfı’nın organizasyonunda, 700’e yakın dernek ve federasyon, 5-8 Ocak 2023 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe Etkinlik Alanı'nda yapılacak olan İstanbul Yörük Türkmen Çepni Toy’unda buluşacak.

Marmara, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz Bölgesi’nden tüm Türk Dünyasına kadar birçok dernek ve federasyon, 5 – 8 Ocak 2023 tarihlerinde İstanbul Yörük Türkmen Çepni Toy’unda bir araya gelecek. Türk dünyasını 3 gün boyunca bir araya getirecek etkinlikte, çadırlar kurulacak, yöresel lezzetler ve kültürel oyunlar sergilenecek. Milli birlik ve dayanışmanın ön planda tutulacağı etkinliğe hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce katılımcı olacak.

Federasyon Başkanı Muhammet Arif Genç ve Vakıf Başkanı Ali Aker ise herkesi organizasyona katılmaya davet ederek, yaşanacak dostluk ve kardeşlik ortamına ortak olmalarını istediklerini belirtti.