banner25

banner24

AYVALIK’TA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU

Ayvalık Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi Cumhuriyetin 99. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenledi.

YURT 29.10.2022, 12:16
AYVALIK’TA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU

Ayvalık Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi Cumhuriyetin 99. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenledi.

Ayvalık Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi ev sahipliğinde Kırlangıç Kültür ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen resepsiyon yoğun katılıma sahne oldu.

Geceye Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri Orkestrası birbirinden güzel eserleri ile eşlik etti. 

Resepsiyonun sonunda böylesi değerli bir geceye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluğunu belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Bir çift mavi gözün ışığında, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, onun ilkelerine sahip çıkacağımıza ve emaneti Cumhuriyet’i sonsuza kadar koruyacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Başkan Ergin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimizin 99. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin bugünlere taşınmasında alın teri döken ve emek veren tüm kadroları rahmet ve saygıyla anıyorum. Aziz şehitlerimize ve şanlı gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Büyük kurtarıcı bundan 99 yıl önce 'Yarın Cumhuriyeti Kuruyoruz' dediği dava arkadaşları ile birlikte çıktığı yolda pek çok önemli olaylar yaşandı. Onun bize emanet ettiği cumhuriyeti koruma ve kollama görevini hakkıyla yerine getirebildik mi… Ne yazık ki bu soruya kesin bir dille evet diyemiyoruz. Bize düşen hiç olmazsa bu günden sonra Cumhuriyete sahip çıkmak olmalı. 99. Yılını kutladığımız Cumhuriyet, biricik varlık nedenimizdir. Onun temel değerleri başta 1924 sonrasında çağdaş haliyle 1961 anayasasında vücut bulmuştur. İzleyen günlerde Cumhuriyetin pek çok çağdaş ilkesi aşındırılmış, kazanımları unutturulmak istenmiş olsa da bizim gelecekte çağdaş bir ülke olarak dünya devletleri arasında onurlu yerimizi almamız ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda yürümekle mümkündür. 99’uncu yılında bunu asla unutmayalım. Asla… Cumhuriyeti bizlere armağan eden Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Onun bize emanet ettiği Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacağımıza, onun ilkelerine sadık kalacağımıza ve sahip çıkacağımıza buradan bir kez daha söz veriyoruz. Yaşasın laik, demokratik, insan haklarına ve hukuka saygılı Türkiye Cumhuriyeti.” 

Yorumlar (0)