banner25

banner24

PANDEMİ MAĞDURU MÜZİSYENLERDEN BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR KONSERİ

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerleri nedeniyle işlerini kaybeden ve ekonomik zorluk yaşayan müzisyenler, bu süreçte kendilerine destek veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkürlerini, enstrümanları aracılığıyla dile getirdiler.

YURT 10.04.2021, 16:27
PANDEMİ MAĞDURU MÜZİSYENLERDEN BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR KONSERİ

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerleri nedeniyle işlerini kaybeden ve ekonomik zorluk yaşayan müzisyenler, bu süreçte kendilerine destek veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkürlerini, enstrümanları aracılığıyla dile getirdiler.

Covid- 19 salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ve alınan tedbirler nedeniyle sahnelerin, kültür merkezlerinin ve toplu eğlence mekanlarının kapalı olması, konser ve festival gibi etkinliklerin yasaklanması, geçimini bu alanlardan sağlayan müzisyenlerin için maddi anlamda sıkıntılar yaratmıştı.

BELEDİYE İLE ORTAK PROJELER YÜRÜTÜLDÜ

 

Büyükçekmece Belediyesi, salgın döneminde işlerini kaybeden müzisyenleri farklı projelerde bir araya getirerek destek verdi. Büyükçekmece Belediyesi ile Büyükçekmece Müzisyenler Birliği iş birliğiyle pandemi sürecinde evinden çıkmayan vatandaşlar için sokak konserlerinin yanı sıra pek çok online ve dijital konserlerin yanı sra eğlence programları gerçekleştirildi. Bu yolla hem Büyükçekmeceli müzisyenlere maddi destek sağlandı hem de evlerinden çıkamayan vatandaşlara moral verilmiş oldu.

"DESTEĞİMİZ BUNDAN SONRA DA SÜRECEK"

 

168 sanatçıyı çatısı altında barındıran Büyükçekmece Müzisyenler Birliği, pandemi sürecinde kendilerine maddi ve manevi destek sağlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkürlerini müzik yaparak dile getirdiler.

Büyükçekmece Belediyesi önüne enstrümanlarıyla gelen müzisyenlerin verdiği mini konser büyük ilgi gördü. Bir gün önce kutlanan 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü hatırlatan Başkan Akgün, şunları söyledi:

“Onu dün kutladık ama bugün de kutlamak istiyorum. Çünkü arkamda roman arkadaşlarım var. Sanatçılarımızın çoğu onların içerisinden çıkmıştır. Roman arkadaşlarımızın enstrüman çalmadaki becerilerini daha üst noktaya getirmek için de ayrıca Büyükçekmece Belediyesi gayretler sarf etmiştir. Tüm roman vatandaşlarımızın gününü kutluyoruz. Bugün bölge sanatçımız ile 110 sanatçımız ile buluştuk. Güzel bir buluşma oldu. Ramazanlarını kutladık. Ben de herkesin ramazan ayını kutluyorum. Ramazan ayı boyunca özellikle yerel sanatçılarımız ile kültürel faaliyetlerimiz olacaktır. Bu video üzerinden olacaktır. Bir araya gelerek olma imkanı olmadığı için biraz bizi zorluyor. Belediye olarak iki şey yaptık. Sokağa çıkma yasağının ilk zamanlarında 55 noktada bizim bölgemizin mahalle sanatçıları konserler vererek vatandaşımızın dikkatlerini sanata çekerek rahatlamasına katkı sağladılar. Önemli hizmet sağladılar. Belediye olarak sanatçılarımızın maddi ve manevi desteklenmesinde elimizden gelen her şeyi yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” 

"MADDİ VE MANEVİ MAĞDURİYET HİSSETTİK" 

 

Büyükçekmece Müzisyenler Birliği Başkanı Metin Çağlayan, Birliği 2016 yılında kurduklarını ve toplamda 168 üyeleri olduğunu belirterek, “Pandemi sürecinde 105 müzisyenimizin maddi, manevi mağduriyetini hissettik. Bunun ile ilgili Başkanımız ve Kültür Müdürümüz ile görüşmelerimiz sonucunda üçüncü kez bu yardım yapıldı. Aynı zamanda manevi desteklerini de hissediyoruz. Arayıp soruyorlar. Evlerimize kadar geliyorlar. Özel günlerimizi unutmuyorlar. Bunun ile ilgili Büyükçekmece Belediye Başkanımıza ve Kültür Müdürümüze sonsuz teşekkür ediyorum. Umarım bu hastalıkta kurtulup eski günlerimize döneriz” diye konuştu.

 

Yorumlar (0)