İstanbul polisi, Beylikdüzü'nde bir işyerine operasyon düzenledi. Operasyonda yasadışı yollarla yurda getirilmiş "kanser, diyabet, astım" gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçları ele geçirildi. Bir kişi gözaltına alındı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyona ilişkin açıklama şöyle:

"Yapılan saha araştırmaları neticesinde Beylikdüzü ilçesinde bulunan bir iş yerinde yasadışı yollarla ülkemize getirilen ilaçlar olduğu belirlenmesi üzerine 07.03.2024 tarihinde tespit edilen adrese yönelik operasyon gerçekleştirilmiştir.

Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı ile görüştü Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı ile görüştü

Gerçekleştirilen operasyonda, koliler içerisinde gizlenmiş şekilde ve özel saklama koşullarına uymayacak biçimde muhafaza edilen yaklaşık piyasa değeri 35.000.000 ₺ olan 328.632 adet 'Kanser, diyabet, astım, ürtiker, hormon, hpv ve romotait, atrit' gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan tablet, flakon ve enjektör formunda olan ilaçlar ele geçirilmiş 1 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Konu ile ilgili yakalanan şüpheli hakkında 5607 SKM suçundan başlatılan adli işlemler devam etmektedir"