MSB’den bugün yapılan ilk yazılı açıklamada, Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının dün infilak etmesi sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız’ın bugün hastanede şehit olduğu duyuruldu. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde 5 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ancak Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

ŞEHİT SAYISI 2’YE YÜKSELDİ

MSB'den yapılan ikinci açıklamada ise "Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde 5 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanarak hastanede tedavisine devam edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.