HABER: SEHER DAMLA KÖROĞLU

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi yönetiminde de değişikliğe gitti. Prof. Dr. Kent, bir süredir başhekimlik görevini yürüten Doç. Dr. Gülnur Taşı Bozbaş’ı görevden alarak yerine, daha önce de hastanede başhekim yardımcılığı ve başhekimlik  yapan Doç. Dr. Mücahit Avcil’i atadı.

Doç. Dr. Mücahit AVCİL kimdir?


1977 Afyonkarahisar doğumlu Mücahit AVCİL, 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Lisans, 2008 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalından Acil Tıp Uzmanı ünvanı alarak mezun olmuştur. Zorunlu hizmetini İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma ve Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Araştırma hastanelerinde tamamlamıştır. 2011 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. 2014-2015 yıllarında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı ve Başhekimlik görevleri yapmıştır. 2017 yılında Doçentlik ünvanı alan Mücahit AVCİL, 2020 yılında Uşak Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atanmıştır. Uşak Eğitim Araştırma Hastanesindeki Başhekimlik dönemi boyunca, Uşak’ın COVID-19 Pandemisinde ülkemizde ilk Mavi İl olma başarısında etkin rol oynamış ve başhekimliği boyunca 3 adet 3. Seviye yoğun bakım / pediatri yoğun bakım, yeni binanın taşınması ve hizmete açılması, ameliyathanenin revizyonu, yeni Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Ünitesi, yeni eczane, girişimsel radyoloji ve nöroradyoloji ünitesi, yara bakim ünitesi, yeni sterilizasyon ünitesi gibi 16 büyük proje gerçekleştirmiştir.

2022 Eylül ayında Azerbaycan Sağlık Bakanının daveti üzerine Azerbaycan Sağlık Bakanlığına bağlı ATU Tedris Cerrahi Hastanesi direktörlüğünü görevine başlamıştır. Yurtdışı görevlendirmesinin bitmesi üzerine Aydın Adnan Menderes Üniversitesindeki öğretim üyesi görevine geri dönmüş ve akabinde hastane başhekimi olarak görevlendirilmiştir. Tüm bunlarla beraber Acil Tıp Hekimi olarak ECMO ve EVTM konularında birçok hastaya tedavi uygulamış ve 5 kere İsveç ve Fransa’da bu hizmetlere ilişkin ileri düzey eğitimler almıştır.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ