HABER: EKİN KORKMAZ

AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanlığı 81 ilde eş zamanlı olarak Gazze’deki anneler için basın açıklaması düzenledi. 

"GAZZELİ ANNELER İÇİN DİMDİK AYAKTAYIZ"

Aydın'da güneşli hava etkisini sürdürecek Aydın'da güneşli hava etkisini sürdürecek

AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır, “Pazar günü Anneler Günü. Günlerdir her yerde tatlı bir telaş yaşanıyor. Anneler Günü öksüzlerin ve evladını kaybeden annelerin de ağır imtihanı. Fakat bir yandan da dünyanın orta yerinde, yanı başımızda Filistin’de, Gazze’de, Refah’ta yaşanan soykırım nedeniyle anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. Bizler bugün AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanlığı, teşkilatlarımız, kadın milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileriolarak buradayız. Şu anda 81 ilde ak partili kadınlar olarak Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız. 2 çocuğu şehit edilen gazzeli kadın soruyor ya “Hasan ve Bera’nın suçları neydi? Ne günah işlediler?” İşte o anneler için soruyoruz. Yaşamayacağını bile bile çocuk doğuran Gazzeli anneler için susmuyoruz" dedi.

ANNELER BİTMEDEN BU DİRENİŞ BİTMEZ

Başkan Kayır Filistinli annelerin bu direnişi kazanacaklarını söyleyerek; "Yaşanan tüm zulme, acıya rağmen; eşini, evladını, ailesini kaybetmesine rağmen çocukları için, ülkesi için dimdik ayakta duran Filistinli anneler, er ya da geç kazanacak. Anneler bitmeden bu direniş bitmez. Ve kalbi Gazzeli anneler için çarpan kadınlar olarak haykırıyoruz: Bu zulüm daha ne kadar sürecek? Yeter artık israil, kanlı ellerini sivillerin, annelerin, çocukların üzerinden çek!" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ