AK Parti Aydın’da önceki dönem İl Başkanı Ömer Özmen’in milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından daha önce partinin çeşitli kademelerinde görevlerde bulunmuş Gökhan Ökten il başkanı olarak atanmıştı. Ökten’in il başkanı olarak atanmasının ardından yeni il yönetimini basına tanıttı.

Yeni il yönetimin yaş ortalamasının gençlerden oluştuğunu belirten AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, "İl yönetim kurulumuz 50 asilden oluşuyor. Yeni oluşturduğumuz liste içerisinde 9 tane kadın arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızın 6’sı daha önce il kadın kollarımızda başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, 3 tanesi de il yönetimine yeni katılıyor. Yaş ortalaması olarak genç bir yönetim listemiz var. 12 arkadaşımız daha önce gençlik kollarımızda il başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, 3 tane de önceki dönem gençlik kolları il başkanımız var. 16 arkadaşımız da daha önce ilçe yönetimlerinde ve ilçe başkan yardımcılıkları görevinde bulunmuş. 3 tane de önceki dönem ilçe başkanımız var. 17 arkadaşımız da il yönetiminde ve başkan yardımcılıkları görevinde daha önce partimize hizmet etmiş kişiler. 2 arkadaşımız daha önce il SKM başkanlığı yapmış, 3 arkadaşımız da ilçe SKM başkanlığında bulunmuş kişiler. Teşkilat açısından teşkilat tecrübesi olan teşkilata emek vermiş arkadaşlarımız ile ortak güzel bir liste hazırlamaya gayret ettik. Partide emeği olan arkadaşlarımıza öncelik tanımaya gayret ettik. Sayımız belli ve sınırlı. Bize, bizimle birlikte çalışmak istediğini söyleyen partimize hizmet etmek istediğini söyleyen sayı da çok daha fazla" diye konuşarak partililere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

"Kaybedecek vaktimiz yok"

Teşkilat olarak kaybedecek vakitlerinin olmadığını kaydeden Ökten, "Bizim teşkilat olarak kaybedecek bir vaktimiz yok. Önümüzde ilk olarak bir genel seçimiz var. 14 Mayıs’ta yapılması planlanıyor. Bu seçimler için şu an teşkilat kadroları açısından en hazırlıklı partinin AK Parti olduğunu düşünüyoruz. Bunu sadece Cumhurbaşkanı adayının belli olması ile ilgili söylemiyorum. Bunu; teşkilat kadroları, sandık görevlileri, geçmiş teşkilat tecrübeme dayanarak söylüyorum. AK Parti olarak seçime dün de olduğu gibi bugün de hazırız. Ama tabi ki çalışmadan, başarının gelmesi de mümkün değil. Biz Aydın’da elimizden gelen tüm gayretle, cumhurbaşkanımıza olabildiğimiz bütün desteği sağlamak ve kendisinin yükünü almakla ilgili bütün gayretimizi göstereceğiz. Bu süreç içerisinde Koçarlı ilçe başkanımız ve il gençlik kolları başkanımız il yönetimine geldiler. Çok hızlı bir şekilde Koçarlı’da ilçe başkanımızı ve il gençlik kolları başkanı ile ilgili hızlı şekilde çalışmalarımızı tamamlayıp isimleri açıklayacağız. Bunlar bizim için bir eksiklik değil. Seçim öncesinde yönetime gelen arkadaşların tecrübesi ile birlikte hızlıca o kadrolarında kurulup, güçlü bir şekilde seçime hazır olarak çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından il yönetim listesini açıklayan Başkan Gökhan Ökten’in listesinde şu isimler yer aldı;

 1. Ahmet Özsoy
 2. Akın Aksu
 3. Ali Cengiz
 4. Ali Demir
 5. Ali Kaykı
 6. Aydın Kara
 7.  Bilal Türen
 8.  Burak Kavak
 9. Bülent Zor
 10. Cengiz Altıntaş
 11.  Cenk Ünlü
 12. Ebru Kayır
 13.  Erhan Çetin
 14.  Esengül Ersoy
 15.  Fadime Seval
 16.  Fatih Gürer
 17. H. Görken Perinçek
 18.  Halit Çağlar Akar
 19.  Hasan Engin Vural
 20.  Hümeyra Usta
 21.  Hüseyin Pekgüzel
 22.  İlyas Arslan
 23.  Kerim Toker
 24.  Mehmet Öztaş
 25.  Mehmet Ali Apak
 26. Muhammed El
 27.  Mustafa Yanık
 28. Mustafa Tolan
 29.  Mustafa Özkara
 30.  Nahit Yetim
 31.  Necip Arslan
 32. Nuray Kovacı 
 33. Oğuz Kendirlioğlu
 34.  Orhan Şeşen
 35. Ömer İncedal
 36.  Pınar Artıran
 37.  Sabahattin Akkuş
 38. Sami Üner
 39. Sencer Gündüz
 40. Serdar Hastürk
 41. Sevgi Yüncü
 42.  Sümeyye Selma Barlas
 43.  Şahika Edremit
 44. Volkan Gökyar
 45.  Volkan Beyazıt
 46.  Yasemin Gümüş
 47. Yasin Gün
 48. Yasin Gülpolat
 49. Yusuf Mendeş

Editör: Ayşe Yılmaz