İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın Söke’de vatandaşlarla birlikte açtığı iftarın ardından Kuşadası'nda mitinge katıldı. İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp da mitingde Akşener’in yanındaydı.

Akşener, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“2019’a gelindiğinde arkadaşlarımla konuştum. Muhalefet seçmeninin umutsuzluğunu, mutsuzluğunu ve ‘gelecek endişesini nasıl ayağa kaldırırız. Tekrar nasıl umutlandırırız. Geleceğe dair nasıl ümit içinde olmalarını sağlarız’ diye tartıştık ve CHP’ye bir teklif götürdük. Yerel seçimlerde ittifak yapma, birlikte seçime girme teklifi götürdük. Sonuçta masaya oturduk. Bir ay sonra teklife ‘buyur, oturalım’ dediler. Ben o masaya oturan arkadaşlarıma bir talimat verdim. Burası Türkiye’nin iyiliği, öbür tarafta İYİ Parti’nin iyiliği… ‘Türkiye’nin iyiliğini tercih edeceksiniz’ dedim. Yani şunu söylemek istiyorum, teklifi biz götürdük. Teklifin neticesinde muhalefetin dirilmesiydi ve 2023 seçimlerinde de netice itibariyle muhalefetin bu ucube sistemi değiştirecek bir şekilde seçim kazanmasıydı. Amacım buydu. 19 ilçe 4 belde… Buradan baktığınız zaman çırak çıkmış oluyor muyuz? Evet oluyoruz. Hiç çırak çıktık anlamında, ‘vay niye böyle oldu’ dedik mi? Hayır demedik. Bütün belediye başkanlarının arkasında olduk.

"İLK DEFA SİZİNLE PAYLAŞIYORUM"

2023’ü alırız’ diye yola çıktığımız için sayın Erdoğan’ın söylediği bir söz var. İstanbul’u alan Türkiye’yi alır. Biz İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Kuşadası’nı aldık. Zurnanın zart dediği yer burası. Biz Türkiye’yi kurtaracağımızı düşünürken arkadaşlar dümen içindeymiş. 2023 seçimlerinden evvel Eylül 2021’de ben ve 5 kişi karşılıklı oturduk bir konuşma yaptık. Henüz 6’lı Masa kurulmuş değil. İlk defa sizinle paylaşıyorum. Bu da Kuşadası’na ekstra basının vereceği bir iş olsun. Uzun bir sohbetti. Ben dedim ki, ‘Kemal Bey, İstanbul ve Ankara belediye başkanlarının içinden birini aday edecekseniz biz varız ama diğerini geri çekin şayet ikisini de aday etmeyecekseniz ikisini de geri çekin, çünkü seçmen taraftar hale geliyor.’ Geri çekildi mi? Hayır. Aday edildi mi? Hayır.

"GÖK KUBBEYİ YIKANLARDANIZ"

2021’de sözümün değeri olsun diye Cumhurbaşkanı adayı olmayacağımı söyledim. Şimdi tekrar söylüyorum, ben kendimi cumhurbaşkanlığı adaylığına layık görmeyecek bir durumda mıyım? Hayır. Ama nedir? 2023 seçimini kazanmak. Sonra öyle bir telaş oldu, masa kuruldu. Sonuç itibarıyla bir baktık yüzde 60 ile sayın Kılıçdaroğlu’nun seçileceğini söylediler. Kabahat benimse 9.67 aldık. Yüzde 60’tan düşün bakayım kaç kalıyor? 50.33 kalıyor. Yani 51 ile sayın Kılıçdaroğlu’nun kazanması gerekiyordu. Her önüne gelene iftira atan, herkese racon kesmeye çalışan abilere sesleniyorum, sizin kabadayılığınız İYİ Parti’ye geçmez. Biz iğnenin deliğinden geçtik. Biz Atatürk’ün izinde giden, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin tüm değerlerine sahip çıkan, Atatürk’ün anasına sövülürken bu ülkede kafasını yere indirenlerden değiliz, gök kubbeyi yıkanlardanız. 2023’ü de maalesef keşke kazansaydık ama kazanamadık. Gördük ki ittifak sistemi sizi çırak çıkarıyor."

SÖKE'DE İFTARDA KONUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın Söke’de iftar programına katıldı. Burada konuşan Akşener, partisinin belediye başkan adaylarına oy isteyerek özetle şunları söyledi:

“Sizin sesinizin duyulduğu siyaset anlayışını bu ülkeye yeniden inşa etmek amaçlı yola çıktık. O kadar çok yanlışlıkla, tehditle, hakaretle karşılaştık ama yılmadınız, yılmadık. Karşınızda duran bu kişi 2010 yılından beri yapılan yanlışlıkların Türkiye’ye mal olacağı faturayı gördüğü için engel olmaya çalıştı. Şu anda öyle bir sistemle yönetiliyoruz ki milletvekillerinin kıymeti harbiyesi yok. İktidar milletvekillerinin de kıymeti harbiyesi yok.

“ADAYLARIMIZ ASLA SİZLERE İHANET ETMEYECEK, HİZMETİN DE EN İYİSİNİ YAPACAK”

Bir seçime gidiyoruz, bu seçim bir yerel seçim. Rekabetin sizin talepleriniz üzerinden yapıldığı bir seçim ama maalesef gene bu seçim oculuk buculuk üzerinden gidiyor. Ama biz İYİ Parti olarak hizmetlerimizle, sizlerin dertlerine çözüm üretmemizle… Arkadaşlarımız birinci dereceden konularının uzmanı, devlet, belediye tecrübesi olan, insan kayırmayan ve israf etmeyen arkadaşlarımız belediye başkan adaylarımız. Siz oculara buculara bakmadan size doğru hizmet edecek, sizin dertlerinize çare getirebilecek bir arkadaşımızı Söke’de aday gösterdik, kendisini seçmenizi rica ediyorum. Çünkü biliyorum ki asla sizlere ihanet etmeyecektir, hizmetin de en iyisini yapacaktır. Hep beraber arkadaşlarımıza kefiliz dolayısıyla onları size emanet ediyorum.

MSB: 4 terörist etkisiz hale getirildi MSB: 4 terörist etkisiz hale getirildi

“NEVRUZ; TÜRK’ÜN BAYRAMIDIR”

Bugün Nevruz, Nevruz Bayramı’mız kutlu olsun. Türk’ün bayramı… Çok enteresan bu ülkede her şey kavga konusu, Nevruz kavga konusu, bir taraf Nevruz bir taraf Nevroz. Biz ne ara bu kadar ayrıldık ayrıştık. Nevruz; Türk’ün bayramıdır, yeni gün demektir, Ankara’dır, İstanbul’dur, Kırım’dır, Yunus Emre’dir, Mevlana’dır.”

Akşener, konuşmasının ardından partisinin adayları ve milletvekilleriyle Nevruz kutlamaları kapsamında demir dövdü. Ardından, Söke’li çocuklar Akşener’e pamuk çiçeği sundu, bir şair de Akşener’e yazdığı şiiri hediye etti.