İstanbul sel felaketinde 2 ölü! İstanbul sel felaketinde 2 ölü!

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajında, “Günümüzde demokratik toplumların en önemli unsurlarından biri, kalemi hür basındır. Gazeteciler, yanlışların tespit edilmesinde ve düzeltilmesinde de önemli bir görevi üstlenerek toplumların gelişmesine katkı sunmaktadır. Böylesine önemli görevleri yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bugün bir kutlama mesajı yayınladı. Atay’ın mesajı şöyle:

“Türk basın hayatında bir dönüm noktası olarak kabul edilen 24 Temmuz 1908 tarihinde gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayımlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise demokratik toplumların en önemli unsurlarından biri, kalemi hür basındır. Meslek ilkelerine uygun davranan, kişilerin hak ve hürriyetlerine saygılı olan, objektif bir yayıncılık anlayışı ile hareket eden basın mensupları, farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesini, ortak yaşama kültürünün geliştirilmesini ve toplumun doğru bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Gazeteciler, yanlışların tespit edilmesinde ve düzeltilmesinde de önemli bir görevi üstlenerek toplumların gelişmesine katkı sunmaktadır. Böylesine önemli görevleri yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum.”