HABER: CANSU CEREN YERLİTÜRK

Kaza saat 05.30 sıralarında Bostancı sahil yolunda meydana geldi. İddiaya göre polis kontrolünden kaçtığı iddia edilen otomobil sürücüsü yolun karşısına geçmeye çalışan bisikletli Doğanay Güzelgün'e çarptı. 

Çarpmanın şiddetiyle yola fırlayan bisiklet sürücüsü ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan 51 yaşındaki Güzelgün kaldırıldığı hastaneden hayatını kaybetti.

Aydın Ağır Pedallar Bisiklet Grubu , İstanbul Bostancı'da polisten kaçan alkollü bir sürücünün, kendisine çarpması sonucu hayatını kaybeden Doğanay Güzelgün'e şu mesajı paylaştı;

"Duyarsız ve dikkatsiz sürücüler tarafından her yıl onlarca arkadaşımız trafik cinayetleri ile katlediliyor. Bisiklet bir taşıttır ve trafikte hakları mevcuttur. Buradan araç sürücülerine sesleniyoruz bisiklette bizi koruyan tek şey başımızdaki kaskımız, yani bize çarparsanız ölürüz. 

Trafikte bizleri sıkıştıran, korna ile taciz eden, reflektörlü yelek ve aydınlatma ekipmanları kullanmamıza rağmen ısrarla güvenli mesafemizi aşan herkese kurallara uymalarını hatırlatıyoruz.

Bisiklet kullanımının her geçen gün arttığı bu günlerde trafikte saygı ve empati bekliyoruz. Başımız sağ olsun." dedi.