İYİ Parti eski İl Başkanı Cemal Sarı partisinden istifa etti İYİ Parti eski İl Başkanı Cemal Sarı partisinden istifa etti

HABER: TUĞBA AYDIN

Aydın-Denizli otoyolu yapımında çalışan ve nisan ayında alamadıkları ücretlerini isteyen 51 işçi, Kod-46'dan (yüz kızartıcı suçtan) işten çıkarılmış, hak edişlerini alamayan işçiler ise şantiyede eylem yapmaya başlamıştı. Eylemin 12. gününde işçilerin direnişi zaferle sonuçlandı. Şirket yetkilileriyle görüşme sağlayan işçiler, alacaklarını temin etti.

 İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İYİ-Sen), tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Aydın - Denizli otoyol şantiyesinde Farnas ve İnceoğulları inşaat çalışanı 51 işçi arkadaşımızın verilmeyen hakları için başlattığımız eylem 12. gününde kazanımla sonuçlandı. Bu süreçte her türlü olumsuz barınma ve beslenme koşuluna rağmen sendikasına güvenerek kararlılıkla mücadele eden işçi arkadaşlarımızı kutluyoruz. Sendikamız memleketin neresinde olursa olsun inşaat işçisinin hak mücadelesinin içinde olacaktır. Kurulurken dediğimiz gibi sömürü düzeni yıkılacak işçiler eşit ve özgür yaşayacak!" ifadeleri kullanıldı.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ
 

Editör: Tuğba Aydın