Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman AÇIKGÖZ, yeni yerine taşınan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek sunulan sağlık hizmetinin kalitesinin değerlendirdi, yapılan çalışmalar hakkında hastane yönetiminden bilgi aldı.

2016 yılından beri hizmetlerine devam Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 1 Aralık itibariyle daha konforlu bir mekanda 80 rehabilitasyon yatağı, 22 personel ve daha modern cihazlarla hizmet vermeye başladı.

Fizik Tedavi Merkezinde,
Nörolojik Rehabilitasyon uygulanan hasta grupları: İnme, Kafa travması, serebral palsi, parkinson, Gullıen Barre Sendromu,Spinal Kord Yaralanmaları,Polinöropatiler,Periferik Sinir Yaralanmaları

Ortopedik Rehabilitasyon Uygulanan hasta grupları: Kalça, Diz protezi, Kırık rehabilitasyon, ön çapraz bağ ve menisküs yaralanmaları,diz,kalça ağrısı, topuk dikeni, lateral epikondilit, bel ve aoyun ağrısı, siyatalji, omuz ve diğer eklem ağrıları, el kesilmelerine bağlı tendon yaralanmaları,alkinozan spondalit ve diğer romatizmal hastalıklar tüm COVİD-19 önlemleri alınarak haftanın 6 günü, günlük 600 hastaya hizmet vermeye devam edilecek.