CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, Aydın'daki JES'leri Meclis'in gündemine taşıdı. 

Aydın'da barajların doluluk oranı açıklandı Aydın'da barajların doluluk oranı açıklandı

Jeotermal enerji santralleri sebebiyle Aydın’da ciddi sağlık ve ekolojik sorunlar yaşandığını söyleyen Bülbül, “Aydın’ın havası, suyu, toprağı gözünü para doyuramamış sermayedarlar tarafından zehirlenmeye; canlı sağlığı hiçe sayılmaya devam ediyor” dedi.

AYDIN ADETA VERİLEN RUHSATLARLA JES MEZARLIĞINA DÖNÜŞTÜRÜLMEYE ÇALIŞILIYOR

CHP’li Bülbül, “Aydın’ın havası, suyu, toprağı gözünü para doyuramamış rantçılar tarafından zehirlenmeye; canlı sağlığı hiçe sayılmaya devam ediyor. Yıllar geçtikçe artan kanser ve solunum yolu vakaları ve bu vakalara bağlı olarak gerçekleşen ölümler Aydınlı hemşerilerimize AKP iktidarı tarafından reva görülendir” ifadelerini kullandı.

DENETLEMEDİĞİNİZ HER BİR JES VE MADEN OCAĞI BU ÜLKEYE YAPTIĞINIZ İHANETLERDEN BİRİDİR!

Bölgedeki birinci derece tarım arazilerine JES ve maden ocağı ruhsatı veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı sorumlu tutan CHP’li Süleyman Bülbül şunları söyledi:

“Birinci derece tarım arazilerine JES ve maden ruhsatı veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Aydın’ın havasını, suyunu, toprağını zehirleyerek hayatını kaybeden her bir vatandaşımızdan; verimini kaybetmeye yüz tutmuş toprağımızdan sorumludur. Denetlemediğiniz her bir JES ve maden ocağı Aydın’a ve bu ülkeye yaptığınız ihanetlerden biridir! Hidrojen sülfürle, ağır metallerle Aydınlı hemşerilerimizin sağlığını kirleten yetkililere sesleniyorum, izin vermeyeceğiz! Dört ürün veren toprağımızı kirletmenize izin vermeyeceğiz! Aydınlıları kendi çıkarlarınız doğrultusunda cezalandırmanıza izin vermeyeceğiz!”