MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ““Bu seçim benim son seçimim” sözüne ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum ki ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Onun için Cumhur İttifakı olarak yanındayız, beraberindeyiz. Yeni Yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.” dedi. 

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda delegeler ve partililer salonu doldurdu. Salona, burkulduğu açıklanan sol kolu askılı halde gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partilileri selamladı.

"Bir ülkü bir ömürden uzun her sevdadan büyük", "İlk günkü azim ve kararlılık bitmeyen gurur ve onurla", "Devir artık Türk devridir", "Cumhur bizim Türkiye hepimizin" ile "Geçmişin gururu yarının umudu" yazılı pankartların asıldığı salonda kurulan platformdaki dev ekrandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in fotoğrafları ile MHP'nin Genel Merkez binası yansıtıldı.

Kurultayı AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz da izledi. 

"MUHALEFET HASTADIR”

Devlet Bahçeli, tek Genel Başkan aday olarak katıldığı kurultayda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Çanakkale'yi geçemeyenler, bu defa Türkiye'yi topyekün geçmek için çırpınıyor Topla tüfek sonuç alamayan, çürümüşlük, demlenmiş ve devşirilmiş iş birlikçilerinin taşeron kılavuzu ile bir kez daha operasyon çekmekle uğraşıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin, yüz yıllık mirasını yağmalayan habis bir ruh milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyor. Bunlar kuyruğa girerek, Türk devrinin muazzam, diriliş ve yükseliş azmini kırmanın arayışındalar. Türk demokrasi ve siyaset hayatını, ar dışı kumpaslarla zehirlemenin amacındalar. Türkiye üzerinde kumar oynayan muhalefet partileri, devletimizin dayandığı kurucu ilke ve esasları yıkmak için adeta yarışıyorlar. 14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet cenahı, birbirini yiyip tüketerek, sakat ve sancılı bir irade eşliğinde, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerine kara propagandayla hazırlanıyor.

Türkiye'de bir muhalefet bozgunu yaşanmaktadır. Değişimler baş döndüren kıvama erişmişken muhalefetin çağın gerisinde çakılı kalması ülkemiz adına endişe verici talihsizliktir. Muhalefet hastadır, bu hastalık demokratik sistemi tehdit etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi 3. dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağı durumdadır. CHP demlenerek metruk tekneyi aratmayacak şekilde rotasını kaybetmiş korsanlar tarafından rehin alınmıştır. CHP'ye oy veren vatansever vatandaşlarımızın ıstıraplarına kederlenmemek elde değildir. DEM CHP'yi tarihin istikametinden koparmıştır. CHP mayına basmış, siyasi seçenek olmaktan uzaklaşmıştır. Ayaklar baş, başlar ayaktır bu partide. Birisi çıkar seçilince belediye kapısından DEM giremez der, biri yanlış anlamadan bahsederek yalancı durumuna düşer. Biri de çıkar DEM'e laf eden başka parti bulsun diyerek PKK avukatlığına heveslenir. Çekmeköy'de zikirmatik dağıtan, ofislerde para sayan CHP yönetimi ne yapsa beyhudedir. PKK ile organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir. Ankara'daki PKK ile ittifak yapanların hesabını vatandaşımız soracaktır. Büyükşehir belediyesini sıçrama tahtası gören, CHP'yi Saraçhane'den yöneten zat için veda vakti gelmiştir."

"Sibergöz-31” operasyonlarında 18 yakalama! "Sibergöz-31” operasyonlarında 18 yakalama!

Ülke için var olduklarını söyleyen Bahçeli, "Ayırmadan, ayrışmadan, canla, başla, Türkiye için çalışacağız. Herkes için, herkese göre belediyeye birliğin gücünü ulaşacağız." diye konuştu.

Bahçeli, konuşmasını "Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum ki ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Onun için Cumhur İttifakı olarak yanındayız, beraberindeyiz. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz." sözleriyle tamamladı.