HABER: TUĞBA AYDIN

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, bir dizi ziyaret ve sektör buluşması için Aydın’a geldi. Kirişçi, ilk olarak Aydın Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra AK Parti Aydın İl Binasında bir basın açıklaması düzenledi. Bakan Kirişçi’ye AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Rıza Posacı, Metin Yavuz, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten ve İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde eşlik etti.

Aydın’da gerçekleştirilen yatırımlardan ve tarım potansiyelinden söz eden Bakan Kirişci, “Aydınımızda, Efeler diyarında olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Aydın tarımı, turizmi ve sanayisiyle öne çıkmış olan önemli bir şehrimiz. Aydın tarım, ormancılık açısından, bizim açımızdan son derece hayati öneme haiz,  üretim sıralamalarında ilklerde olan bir şehrimiz” dedi.

“AYDIN’A 38 MİLYAR LİRA TARIMSAL DESTEK VE YATIRIM YAPTIK”

Aydın’ın tarımsal faaliyetlerinin önemli boyutlarda olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Kirişci, “Pek çok üründe ilk üçte, beşte, onda olan şehrimiz. Aydınlı çiftçimiz üretiyor, ürettikleriyle sadece kendisini, ailesini, Aydın’ı değil Türkiye’mizi doyuruyor. Yurtdışına da ihraç ettiğimiz ülkedeki insanlarına da tarım ve gıda ürünleri alanında çok önemli destek sağlamış oluyor. Biz de Aydın’ın bu durumunu bildiğimiz için 38 milyar liraya yakın son 20 yılda tarımsal destekler ve yatırımları gerçekleştirdik. Aydın bu ziyadesiyle hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Kirişçi, ADÜ Konferans Salonu'nda yapılacak olan Tarım Sektörü Temsilcileri İle Toplantısına katılacak. Bakan Kirişci,toplantının ardından İncirliova'ya geçerek Günaydınlar Organik İncir İşletmesi'ni ve Aydın Ticaret Borsası Soğuk Hava Deposu'nda incelemede bulunacak. Bakan Kirişci Aydın programını DSİ Bölge Müdürlüğü'nde depremzede vatandaşlarla iftar yaparak sonlandıracak.