Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi 6’ncı sınıf öğrencileri, halk sağlığı stajları kapsamında Efeler Belediyesi’ni ziyaret etti. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, doktor adaylarına, “Çok kıymetlisiniz, ülkenizden ayrılmayın” dedi. 

Efeler Belediyesi ile ADÜ Tıp Fakültesi arasında imzalanan eğitim iş birliği protokolü gereğince, ADÜ Tıp Fakültesi’nde eğitim gören son sınıf öğrencileri, Efeler Belediyesi’ni ziyaret etti. 

Ziyarette öğrencilere seslenen Başkan Atay, doktorların ve sağlık çalışanlarının çok kıymetli olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Sizler, bu ülkenin değerlerisiniz. Ne yazık ki bunu anlayamamış olanlar var. Problemler yaşıyorsunuz. Şiddete maruz kalıyorsunuz ve korkularınız var. Hak ettiğiniz maddi ve manevi değeri göremediğiniz için ülkemizden ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. En kısa sürede sorunları hep birlikte aşacağımıza olan inancım tam. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız; hepiniz çok kıymetlisiniz. Ülkenizden ayrılmayın. Sizlere çok ihtiyacımız var.”

Başkan Atay ile bir araya gelen öğrencilere daha sonra Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Eralp Atay, belediye birimlerinin görevleri ile halk sağlığı, iş yeri hekimliği, iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları hakkında bilgi verdi.