Turkuvaz Medya Grubu'na ait Yeni Asır Gazetesi'nin bu yıl 3’üncü kez düzenlediği Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİT) Ödül Töreni İzmir’de bulunan Hyatt Regency İstinye Park Otel’de yapıldı. Ülke ekonomisine katkı sağlayan, teknoloji ve inovasyon çalışmalarıyla fark yaratan firmaların ve başarılı belediyelerin ödüllendirildiği törene, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Turkuvaz Medya Grubu İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İzmir ve Ege'nin önde gelen siyasileri ve bürokratları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve iş insanları katıldı.

Ödül töreninde Kuşadası Belediyesi, koronavirüsle birlikte değişen turizm ve eğitim anlayışına uygun olarak yaşama geçirdiği kamp ve karavan alanı olan Ada Camping ile dijital göçebeler için yapımına başladığı ‘Kampinova’ ve turistlere farklı bir tatil deneyimi sunmayı amaçlayan ‘Mars Colony’ isimli projeler nedeniyle ‘Turizm Sektörü Yatırım Ödülü’nün sahibi oldu. Başkan Ömer Günel’e ödül, Turkuvaz Medya Grubu İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş tarafından takdim edildi.

Kuşadası Adalızade Mezarlığı'nda ki taşlar müzede sergilenecek Kuşadası Adalızade Mezarlığı'nda ki taşlar müzede sergilenecek

‘KUŞADASI ARTIK TURİZMDE YENİ REKORLARIN PEŞİNDE’

Törende bir konuşma yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Kuşadası, turizmde Türkiye’nin en önemli amiral gemilerinden biriyken, maalesef geçen zaman içerisinde süreci iyi yönetemediği için önde başladığı yarışta biraz gerilere düştü. Ben görevi devraldığım ilk günden itibaren aşığı olduğum kenti nasıl hızla ayağa kaldırabiliriz, eskiyen kenti nasıl yeni yatırımlarla donatabiliriz ve nasıl dünya turizminin gündeminde yeniden göz önüne çıkarabiliriz diye düşünmeye başladım. Bu amaçla görevde olduğumuz 4 yılı hiç boş geçirmedik. Kuşadası, kruvaziyer turizminde en yüksek yolcu sayısına 2011 yılında ulaşmıştı. Bugün, yaptığımız yatırımlar ve kurduğumuz diyaloglar sayesinde 2023 yılında yüzde 40 daha fazla yolcu bekliyoruz. Kuşadası artık turizmde yeni rekorların peşinde. Kentimiz bir yandan da dijitalleşen dünya düzenine ayak uydurmaya çalışıyor. Şu an dünya üzerinde 170 milyona yakın dijital göçebe bulunuyor. Onlar için Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ‘Genç Dostu Şehirler Fikir, Proje ve Uygulama Yarışması’nda ödüle layık görülen Kampinova projemiz yapım aşamasında. Facebook’un desteklediği Kuşadası İstasyon Topluluk Merkezi’nde gençlerimize sürekli eğitim veriyoruz. Kuşadası için çok çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.