HABER: TUĞBA AYDIN

Seçime sayılı günler kala Aydın siyasetinde sözlü atışmalar başladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten'in yapmış olduğu açıklamaya yanıt verdi. Ökten’in açıklamasını okuduğunu belirten Başkan Saatçı, “Bir şeyin altını çizerek belirtmek istiyorum. Bu aziz ve yüce milletin artık dini ve milli gibi ortak değerleri üzerinden açıklama yapmayı bırakın. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve dinimiz bu coğrafyadaki her kesimin ortak ve yüce değerleridir, kırmızı çizgisidir. Sizlerin; geçim sıkıntısını, işsizliği, adaletsizliği, fikir ve düşüncelere bile tahammül edemeyen yönetim şeklinizi unutturmak için bu tür değerler üzerinden açıklama yaptığınızı biliyorum” ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIN UMUDA İHTİYACI VAR”

Türkiye’deki yoksulluk oranlarına ve enflasyona gönderme yapan Başkan Saatçı, “Biliyoruz bu milletin sorunlarına çözümünüz yok. Bir girdapta kaldınız ve derdiniz koltuğunuzu korumak, sarayın şahsi yolculuğundaki yolları; algı ve manipüle edecek açıklamalarla aydınlatmak. Millet mi, emin olun hiç umurunuzda değil. Seçimlere sayılı günler kaldı. Biliyorsun ki bizim soframız Halil İbrahim Sofrası. Biliyorsun ki biz ötekileşen değil, kucaklaşan bir Türkiye hayali ile yürüyoruz. Ülkemizin geleceğinin oylanacağı seçimlerde oy kullanacak bir vatandaş olarak size de seslenmek istiyorum. İtiraf edemeseniz de, gönlünüzden geçeni dillendiremeseniz de yoksullaşan, alım gücü her gün düşen, gün geçtikçe uçuruma giden bir Türkiye var. İnsanların sevgiye, saygıya, ilgiye ve umuda ihtiyacı olduğunu sizde biliyorsunuz” şeklinde belirtti.

“YARINLARIN TÜRKİYE’SİNE OY VER”

Seçimlerde Ökten’in ve ailesinin oyuna talip olduklarınız sözlerine ekleyen Başkan Saatçı, “ Gel milletin iktidarına oy ver sayın başkan. Gel kucaklaşan, sevgi ve saygı ikliminin hakim olacağı Yarınların Türkiye’sine oy ver. Avukat mesleğini icra eden biri olarak vicdanındaki adalet terazisi size elbet doğruyu gösterecektir. Senin bir büyüğün olarak ne kadar farklı siyasi partilerde mevkidaş olsak da sizin ve kıymetli ailenizin de oyuna talibiz. Gel bırakalım insanı insana kırdırmayı. Küsen ve ötekileştiren milletimizi var gücümüz ile barıştıralım.  Sana söz yarınlar hepimiz için çok güzel olacak” dedi.