İYİ Parti Aydın, 1 Nisan’da gerçekleştirilecek olan temayül yoklaması öncesi aday adaylarını paylaşmaya devam ediyor. 34 kişinin başvurduğu milletvekilliği aday adaylığı için 1 Nisan’da ön seçime gidecek olan İYİ Parti Aydın, delegelerin oyu ile 8 kişi belirleyecek. Partisine olan ilgiden dolayı memnun olduğunu belirten İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, genel merkeze gidecek sonuçların ardından istişareler neticesinde listenin kesinleşerek kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

“KADIN KOTASINI DİKKATE ALACAĞIZ”

34 kişi arasından 8 kişilik bir listenin belirleneceğini söyleyen Başkan Taner, “Kadın kotasını da dikkate alıyoruz çünkü bizim malum yüzde 25 kadın kotası var. Kadın kotasını dikkate alarak Aydın’daki 8 milletvekili adayımızı sıralayıp genel merkeze ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

“AYDIN’IN KARŞISINA RAHAT ÇIKACAKLAR”

Milletvekilliği aday adaylığı başvurularında hedeflenen sayılara ulaştıklarını kaydeden Başkan Taner, “Şu anda adayın 34 kişi olması bizim için herhangi bir sıkıntı teşkil etmiyor. İşin güzel tarafı da mesleklerine baktığınızda hemen hemen her branştan, turizmden çiftçiliğe, mühendislikten, mimarlığa kadar birçok alandan arkadaşımız var. Dolayısıyla bu gayet güzel. Memnunuz bu tablodan.  Bizim adaylarımız gerçekten inanarak mücadele etmek üzere yola çıkmış insanlardır. Diğer partilerde olduğu gibi sadece referans olsun diye müracaat edenler bizde yok. Adaylık müracaatı yapan arkadaşlarımızın Aydın’ın karşısına çok rahat bir şekilde çıkabileceklerini düşünüyorum. Aydın’ın sorunlarının çözülmesi noktasında da adaylarımızın yeterli olduklarını görüyorum” şeklinde konuştu.

“GÜZEL BİR TABLO”

Farklı bölgelerden katılımın olmasını olumlu bulduğunu sözlerine ekleyen Tamer, “Aydın’ın hemen hemen her ilçesinde, değişik yerlerden adayların olması, belli bir yerde yığılmanın olmaması da güzel bir tablo. Hayırlısı olsun, ben memnunum listeden” dedi.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ