banner25

banner24

Efeler Belediyesi’nin tarım ürünleri çeşitleniyor

Efeler Belediyesi’nin ilçe tarımını desteklemeye ve geliştirmeye yönelik çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Gödrenli Mahallesi’ndeki 32 dönümlük arazide domates ve biber yetiştirilmeye başlandı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ”Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz” dedi.

BELEDİYELER 05.05.2022, 18:05
Efeler Belediyesi’nin tarım ürünleri çeşitleniyor

Başkan Atay’ın üzerinde önemle durduğu tarımsal kalkınma projeleri, belediye çalışanlarının emekleriyle hayat buluyor. Efeler Belediyesi, üretim yelpazesindeki yerli tarım ürünleri enginar, şevketibostan ile ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve kekiğe son zamlarla fiyatları tavan yapan domates ve biberi de ekledi. Gödrenli Mahallesi’ndeki 32 dönümlük arazide yapılan çalışmayla 29 dönüme domates dikildi, 3 dönümlük alanda ise biber fideleri toprakla buluşturuldu.

FABRİKADA İŞLENİYOR EFE BAKKAL’DA SUNULUYOR

Efeler Belediyesi’nin tarım arazilerinde yetiştirilen ürünler, belediyenin %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlendikten sonra Efe Bakkal raflarında vatandaşlarla buluşuyor. Çarşı-pazarlardaki fiyatlarıyla cep yakan tarım ürünlerinin aracısız olarak uygun fiyatlarla halkın sofrasında yer alması sağlanıyor. Konu ile ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı Atay, “Halkımıza daha rahat bir yaşam sunmak için her alanda çalışıyoruz. Onlar için güvenli, sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdayı sağlamayı da görev biliyoruz. Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)