banner25

banner24

İhtiyaç sahiplerine 5 ton mandalina dağıtıldı

Kuşadası Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere 1 haftada ücretsiz olarak 5 ton mandalina dağıtıp, sosyal belediyecilik alanında örnek bir çalışmanın altına imza attı. Çocukların C vitamini ihtiyaçlarını da karşılamaya yönelik başlatılan yardım, kış mevsimi boyunca devam edecek.

BELEDİYELER 28.12.2022, 13:23
İhtiyaç sahiplerine 5 ton mandalina dağıtıldı

Türkiye’de yaşanan ekonomik krize bağlı olarak gıda fiyatlarındaki fahiş artış en çok ihtiyaç sahibi aileleri olumsuz yönde etkiledi. Ekonomik krizin kentte en az seviyede hissedilmesi için ilk andan itibaren harekete geçen Kuşadası Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yakacak ve soba yardımından sonra mandalina dağıtmaya başladı.

Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 hafta içerisinde İkiçeşmelik, Hacıfeyzullah, Alacamescit, Camiatik, Ege, Türkmen, Cumhuriyet ve Davutlar mahallelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi hanelere 5 ton mandalina ücretsiz olarak ulaştırıldı. Kuşadası Belediyesi tarafından çocukların C vitamini ihtiyaçlarını da karşılamaya yönelik başlatılan yardımda, kış mevsimi boyunca 25 ton mandalina dağıtılacak.

ÇALINMADIK KAPI KALMAYACAK

Sosyal yardımlar konusunda büyük bir hassasiyete sahip olduklarını belirten Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz İkiçeşmelik Mahallesi ile başlayan mandalina yardımımızı belirlenen program dahilinde kentimizin tüm mahallelerine ulaştırıyor. İhtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz her hanenin kapısını tek tek çalacağız” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)