Bornova Belediyesi çok sayıda amatör kulübe ev sahipliği yapan Bornova Şehir Stadı’nı yenileme çalışmalarına devam ediyor. Daha önce suni çim zemini, tel örgüleri ve skorbordu değiştirilen stadın soyunma odaları da tamamen yenilendi. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Emektar stadımızı sporun kenti Bornova'ya yakışır hale getiriyoruz” dedi.

Bornova Şehir Stadı’nda tribün altında bulunan dört soyunma odasının sayısı, daha geniş ve modern bir hale dönüştürülerek ikiye indirildi. Bu soyunma odalarının duş, tuvalet, lavabo, soyunma bölümleri tamamen yenilendi. Maçların ardarda oynanması nedeniyle dört soyunma odasına ihtiyaç duyulduğu için bu iki soyunma odasına ek olarak kale arkasına iki yeni modern soyunma odası daha yapıldı.  

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, yeni spor tesisleri yapmak kadar mevcutları yenileyerek  daha kullanılır hale getirmenin de çok önemli olduğunu belirterek, “Bornova Şehir Stadı’nda atıl durumda kalan açık tribünü yıkıp, zeminini, tel örgülerini ve skorbordunu yenilemiştik. Son olarak mevcut soyunma odalarını yeniledik ve iki yeni soyunma odası yaptık. Her hafta onlarca amatör maça ev sahipliği yapan emektar stadımızı sporun kenti Bornovamıza yakışır hale getiriyoruz. Bu tip çalışmalarımız devam edecek. Amacımız gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklar uzak tutarak sağlıklı koşullarda spor yapmalarına olanak sağlamak” diye konuştu.