İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail’de yer alan haberde, uzmanlar iki iPhone modeli üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Uzmanlar, Apple’ın Eylül ayında bazı modellere yazılım güncellemesi yapmayacağını açıklayarak iPhone 8 ve iPhone X’lere güncelleme gelmeyeceğini duyurdu.

Açıklamada, Apple’ın Eylül ayında iOS 17 isimli yeni yazılım güncellemesini kullanıma alacağı belirtilirken bu iki modelin ise bu güncellemeyi desteklemeyeceği belirtildi. İngiliz medyasında yer alan haberlerde, iOS 17 güncellemesi almayan telefonların değerinin ise yarı yarıya azalacağı belirtildi.

2017’de satışa çıkan iPhone 8 ve iPhone X’in değerlerinin düşmesinin beklendiği açıklanırken benzer bir durumun geçen yıl kullanımına başlanan iPhone 7 Plus ve iPhone 6S’lerde de yaşandığına dikkat çekildi.

Apple’ın büyük önem verdiği iPhone X piyasaya 999 dolarlık fiyat etiketiyle  çıkmış ve Touch ID yerine Facial ID isimli yüz tanıma teknolojisini kullanan ilk iPhone ürünü olarak kayıtlara geçmişti. (SÖZCÜ)

@aydinhaberlericom

⭕️Aydınlıların Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na seslendi ⭕️Vatandaşlardan biri Atatürk Kent Meydanı'na yakın su içilebilecek bir çeşme istedi ⭕️Bir diğer vatandaş ise kent meydanının yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafını cebinden çıkararak eski halinin daha güzel olduğunu söyledi

♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ