HABER: TUĞBA AYDIN

Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçti. Seçim kutlamaları devam ederken Aydın’dan da seçime yönelik açıklamalar gelmeye başladı. AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Türkiye ve Aydın’daki seçim sonuçlarını değerlendirdi.

 Sözlerine teşekkürle başlayan Ökten, “Cumhur İttifakımızın kıymetli ortakları ve değerli dava arkadaşları. İki turlu bir seçimde alın teri döktünüz, gayret ettiniz, çaba gösterdiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Şükranlarımızı sunuyoruz emeklerinize sağlık. İyi ki varsınız. Allah hepinizden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın arkasında sıra dağlar gibi durmaya hep beraber devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız 'Beraber yürüdük biz bu yollarda,beraber ıslandık yağan yağmurda'dediği gibi sevinçte de, tasada da, hep beraber Türkiye'nin kazandığı bu yolda birlikte ıslanmaya, birlikte yürümeye, birlikte koşmaya, Cumhurbaşkanımızın arkasında sıra dağlar gibi durmaya hep beraber devam edeceğiz.14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde sandığa giderek iradesini ortaya koyan tüm Aydın’lı hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyor, hepsine saygı, sevgi ve muhabbetle kucaklıyoruz” dedi.

“TÜM TÜRKİYE KAZANDI”

Seçimin kazananının Türkiye ve Aydın olduğunu sözlerine ekleyen Ökten, “Bu seçimin kazananı Türkiye sevdalılarıdır. Bu seçimin kazananı al bayrağımıza, sevdalı olanlardır.    Bu seçimde sadece ve sadece Fetö kaybetti, kandil kaybetti onların içerideki işbirlikçileri kaybetti, Türkiye nin büyümesini, güçlenmesini, dünyada söz sahibi olmasını istemeyenler kaybetti.  Tüm Türkiye kazandı, Aydın kazandı. Türkiye, 28 Mayıs seçimlerinde 20 yıldır sarsılmaz bir güven duyduğu liderinin peşinden yine inançla gidip, Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçerek, aklıselimden uzak ve içi boş vaatlere kanmadığını kanmayacağını, “Önce vatan” sözünün içi boş bir slogandan öte her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yüreğinde çarpan en yüce duygu olduğunu, bölücü söylemlere prim tanımadığını ve tanımayacağını dosta düşmana bir kez daha ilan etti” diye konuştu.

“YENİ BİR SAYFA AÇILDI”

Türkiye yüzyılının başladığını kaydeden Ökten, “28 Mayıs 2023 te sadece Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak ilan ettiğimiz bir tarih değil. Aynı zamanda Türkiye için yeni bir dönem, yeni bir safha, Türkiye tarihi defterinin yeni bir sayfası açıldı, yeni bir kapı sonuna kadar aralandı. Yeni Türkiye Yüzyılı artık başladı. Hayırlı olsun, uğurlu olsun, Kutlu olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ