Buca Belediyesi, Cumhuriyet’in 99'uncu yaş gününü coşkuyla kutlamak üzere hazırlıklarını sürdürüyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99'uncu yılını kutlamaya hazırlanan Buca Belediyesi bu kapsamda hazırlıklarına devam ediyor. Kentin dört bir yanını Türk bayrakları ile donatmaya hazırlanan Belediye, 28 Ekim akşamı gerçekleştirilecek kortej yürüyüşünün ardından sanatçı Gökçe Kırgız’ın konseri ile kutlamalara nokta koyacak.

Etkinlikler, cuma akşamı saat 20.00'de Belediye binası önünden gerçekleştirilecek Cumhuriyet korteji ile başlayacak. Yürüyüş öncesi ise kırk kişilik halk oyunları ekibi izleyenlere zeybek gösterisi sunacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz” dediği 28 Ekim akşamı gerçekleştirilecek olan korteje katılacak olan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, cumhuriyet coşkusunu Bucalılar'la paylaşacak. Meşaleler ve  bando takımı eşliğinde gerçekleştirilecek etkinlik, Işılay Saygın Meydanı’nda son bulacak.

BAŞKAN KILIÇ’TAN DAVET 

Geleneksel hale gelen ve yoğun katılımın sağlandığı Cumhuriyet Bayramı konserinin bu seneki sanatçı konuğu ise Gökçe Kırgız olacak.

Bu özel günde yüreğini cumhuriyet coşkusu saran tüm Bucalıları kutlamalara davet eden Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “En büyük bayramımızı tek yürek olarak, Bucalılara yakışır bir şekilde hep beraber kutlayalım” dedi.