Yargıtay 3. Ceza Dairesi, halen cezaevinde tutuklu olan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın avukatlarının tahliye talebini oybirliği ile reddetmişti.

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay, avukatları aracılığıyla bu gece Twitter hesabından Yargıtay’ın ret kararına ilişkin açıklama yaptı. Atalay’ın açıklaması şöyle:

GEZİ’DEN SUÇ ÇIKARAMAZSINIZ”

“Biz söyleyeceğimizi söyledik. 2013’te Taksim’de ne söylediysek duruşma salonlarında da aynısını söyledik. Bugün de tekrarlıyoruz. Gezi’den suç çıkaramazsınız. Artık; bugüne kadar susanlar, yarım ağız konuşanlar, konuşuyormuş gibi yapanlar konuşmalı.

“‘BİZ MEMLEKETİ SOKAKTA BULMADIK, OLMADIK KOMPLO TEORİLERİNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ’ DİYENLER KONUŞMALI”

Bu hukuksuzluğu, hukuk devletine beton dökme girişimini kendi meselesi görenler ve görmesi gerekenler konuşmalı. ‘Biz memleketi sokakta bulmadık, olmadık komplo teorilerine boyun eğmeyeceğiz’ diyenler konuşmalı. Sadece benim için değil, ağır ceza tehditlerine rağmen Gezi’yi savunmaktan bir adım bile geri durmayanlar için konuşmalı. Zulme uğrayan herkes için herkes konuşmalı. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Baki ilk selam.

“YEMİN ETMEK İÇİN HEYETİNİZİ BURAYA DAVET EDİYORUM”

Not: TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı’nın sayın üyeleri, durumun vehameti karşısında artık ciddiyetle sorumluluğunuzu yerine getirmeniz gerekiyor. Madem şimdilik ben oraya gelemiyorum, o zaman yemin etmek için heyetinizi buraya davet ediyorum.”

@aydinhaberlericom Kadınların yaşadığı soruna gece görüşünden bir bakış#aydınhaberleri #voxpoptr ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
@aydinhaberlericom Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı Çerçioğlu: "Adayım, endişesi olan var mı?" #aydinhaberleri #aydın #aydınhaberlerı #voxpoptr #ozlemcercioglu #aydinbuyuksehirbelediyesi ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
Kaynak: anka