Sosyal medya fenomeni ve bir TV programındaki moda programıyla ünlenen Gül Nihal Candan (Çiçek) ve Alisya Bahar Candan kardeşler, bir dolandırıcılık çetesinin paralarını akladıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, eslekten ihraç edilen eski polis Onur Apaydın’ın kurduğu dolandırıcılık çetesi, devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuz araç aldıklarını iddia ederek vatandaşları dolandırdı. Yaklaşık 13 kişiden 10 milyon TL topladıkları tespit edilen çeteye yönelik 3 Mayıs 2023'te bir operasyon düzenlendi ve 6 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden, Onur Apaydın’ın da arasında olduğu 5 şüpheli tutuklandı, biri ise adli kontrolle serbest kaldı.

PARANIN İZİ CANDAN KARDEŞLER’E GÖTÜRDÜ

Polis ekipleri, bu operasyonun ardından Onur Apaydın’ın dolandırıcılıkla elde ettiği paranın izini sürmeye başladı. Soruşturma, Onur Apaydın’ın kız arkadaşı Nihal Candan ile onun kardesi Bahar Candan’a kadar uzandı. Polis ekipleri Nihal Candan’ın ismini Gülnihal olarak değiştirdiğini belirledi. İki fenomen isim, paraların aktarıldığı diğer isim olduğu ileri sürülen Hacı İsrafil Sağlam’la birlikte gözaltına alındı. Nihal Candan’ın poliste 3, Bahar Candan’ın ise 2 kaydının olduğu ortaya çıktı.