Çankaya Belediyesi’nin, lise ve üniversiteye geçiş sınavları için düzenlediği ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri LGS; 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ise YKS’ye Çankaya Belediyesi’nin Destek Eğitim Merkezleri’nde hazırlanıyor. 

Çankaya Belediyesi’nin 9 merkezde açtığı ücretsiz sınavlara hazırlık kursları, Destek Eğitim Merkezi adı altında gençleri LGS ve YKS sınavlarına hazırlıyor.  

Eğitimler kapsamında 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, Fen ve Sosyal Bilimler, Türkçe ve Matematik derslerini; Bademlidere, Sokullu, Birlik ve Esat Çankaya Evlerinde alıyor. 10, 11 ve 12. sınıflar ile mezun öğrenciler ise Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe/Edebiyat, Coğrafya, Tarih ve Felsefe derslerini; Yıldız, 100. Yıl, Bayraktar, Cebeci ve Öveçler Nazım Hikmet Çankaya Evleri'nde alıyorlar.      

Uygulamalı test çözme teknikleri ile desteklenen kurslarda öğrenciler deneme sınavları ile kendilerini ölçme imkânı da bularak, sınavlarına en iyi şekilde hazırlanıyorlar. Çankaya Belediyesi'nde sınavlara hazırlanan gençler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden de yararlanabiliyor.

FETHİYE’DE YILBAŞI KUTLAMALARININ ADRESİ BEŞKAZA MEYDANI OLDU FETHİYE’DE YILBAŞI KUTLAMALARININ ADRESİ BEŞKAZA MEYDANI OLDU

Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezleri'nde, bin 665 öğrenci sınavlara hazırlanıyor.    

TAŞDELEN: "AMACIMIZ, GENÇLERİMİZİ GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAMAK "

Eğitimde fırsat eşitsizliğini azaltmak amacıyla Destek Eğitim Merkezleri'ni oluşturduklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu merkezlerimizde özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelerden gelen çocuklarımıza destek oluyoruz. Ortaokul ve liselere devam eden gençlerimiz ile lise mezunlarına yönelik 12 farklı branşta tamamlayıcı ve destekleyici eğitimler verdiğimiz merkezlerimizde çocuklarımızı gelecekleri için çok önemli olan LGS ve YKS sınavlarına hazırlıyoruz” dedi.