CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın düzenlediği “Eşitlik Gelecek” başlıklı toplantı için 81 İl Kadın Kolları Başkanı Ankara’ya geldi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 81 İl Kadın Kolları Başkanları ile toplantı öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı yoldan yürüyen CHP heyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Nazlıaka ve Kadın Kolları Başkanları daha sonra Misakı Milli Kulesi’ne geçti ve burada Nazlıaka, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atam,

Özgür Demirtaş istifa etti! Özgür Demirtaş istifa etti!

9 Eylül 1923' te kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadim neferleri olarak huzurunuzdayız.

‘Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır’ sözünüzün açtığı yolda, kadın ve erkeğin, eşit olduğu bir Türkiye’yi inşa etmek için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz.

Umudun elçileri olarak, ülkemizin demokratik, laik, eşit ve tam bağımsız olacağına söz veriyoruz. Mücadeleniz mücadelemizdir. Mirasınıza son nefesimize kadar sahip çıkacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olanak sizi selam, saygı ve minnetle anıyoruz.”

Heyet Anıtkabir ziyaretinin ardından CHP Genel Merkezi’ne geçti. CHP Genel Merkezi’nde bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla “Eşitlik Gelecek” toplantısı yapılacak. Topantıda, yerel seçimlerde yapılacak çalışmalar ve kadın adayların öneminin değerlendirilmesi bekleniyor. Toplantı Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın açılış konuşması ile başlayacak. Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kadın Kolları Başkanlarına hitap edecek. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından Prof. Dr. Serpil Sancar siyasette kadının önemi üzerine sunum yapacak.

@aydinhaberlericom ⭕Ilıcabaşı'nda yaşayan kadınlar Aydın Haberleri'ne konuştu ⭕Hizmet beklediklerini belirten kadınlar her şeyden geri kaldıklarını ifade etti ⭕İş sahibi olmak isteyen kadınlar yaşadıkları mahalle nedeniyle ayrımcılığa maruz kaldıklarını söyledi ⭕Siz ne düşünüyorsunuz 👇 yorumlayalım#aydinhaberleri #voxpoptr #aydinhaberleri ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ