ESMA TURAN

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, milletvekili aday adayı olmak için 5 yıldır sürdürdüğü il başkanlığı görevinden istifa etti. Zeybekoğlu, “Cumhuriyeti demokrasiyle harmanlama mücadelesini büyütmek için, örgütümün izniyle ve halkımızın desteğiyle, milletvekilliğine aday adayım” dedi.

GERMENCİK’TE ‘DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ’NİN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR GERMENCİK’TE ‘DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ’NİN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

CHP Genel Merkezi’nin 22 Kasım’da il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgede, milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifa dilekçelerini, 5 - 26 Aralık tarihleri arasında parti genel sekreterliğine iletmeleri istenmişti. Zeybekoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“5 yıldır yürütmekte olduğum Muğla İl Başkanlığı görevinden Partim Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muğla Milletvekili aday adayı olmak için istifa ediyorum. Bugüne kadar birlikte mücadele ettiğim herkesten çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde doğmuş bir parti üyesi olarak, yeni bir görevi sırtlanmaya hazır olduğumu ilan ediyorum.

“ÖZGÜR BİR ÜLKE MÜCADELESİ İÇİN YOLA ÇIKIYORUM”

Cumhuriyetin 2. Yüzyılında, partimizin iktidar atağı yaptığı koşullarda milletvekilliğini, İl Başkanlığı’nda edindiğim tecrübeyi, ülke siyaseti alanına taşıyarak partime ve halkıma hizmet etmek olarak görüyorum. Ülkemizi, tek adam rejiminden çıkaracağımız adaletli ve özgür bir ülke mücadelesinde taş üstüne taş koymak için yola çıkıyorum. Örgütümüzü, halkımızı yanımda görmek bana gurur verecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyeti demokrasiyle harmanlama mücadelesini büyütmek için, örgütümün izniyle ve halkımızın desteğiyle, milletvekilliğine aday adayım.”